Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Seniorzy z Markowic to prężna ekipa

13.11.2018 00:00 red

Obchody z okazji Dnia Seniora rozpoczęły się mszą w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Raciborzu – Markowicach, odprawił ją ksiądz proboszcz Józef Ibrom. Następnie emeryci zebrali się w salce parafialnej. Przy kawie i kołaczu dyskutowali na różne tematy, a promienny uśmiech nie znikał z ich twarzy. Nie zabrakło także wzniesienia toastu lampką szampana i odśpiewania „Sto lat”. Uroczystości zorganizowano w sobotę 10 listopada.

– Nasze koło to bardzo prężna ekipa, licząca 112 członków, w tym pięć osób, które mają ponad 90 lat. Seniorzy zrzeszeni w naszym kole chętnie korzystają z wycieczek, wczasów oraz imprez rozrywkowych organizowanych przez raciborski zarząd – przyznała w rozmowie z nami przewodnicząca markowickiego koła Elfryda Czogała. Mówiła również, że dawniej seniorów zachęcano do zrzeszania się, teraz role się odwróciły. – Obecnie to seniorzy szukają nas – zauważała, dodając, że w tym roku do koła dołączyło siedem kolejnych osób.

Z okazji Dnia Seniora najserdeczniejsze życzenia złożyła przewodnicząca Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu Krystyna Loch. – Dużo zdrowia, pomyślności, aby omijały was troski dnia codziennego, aby każdy dzień dostarczał uśmiechu na twarzy – winszowała zgromadzonym w salce parafialnej. Złożyła również kwiaty na ręce 85-letniej Gertrudy Krupy, najstarszej nestorki obecnej na uroczystości. K. Loch na Dzień Seniora do Markowic przybyła wspólnie ze swoją zastępczynią Katarzyną Łozińską.

W trakcie uroczystości nadano również odznakę przewodniczącej markowickiego koła. W uznaniu wybitnych zasług Polski Zawiązek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Warszawie nadał Elfrydzie Czogale Złotą Odznakę Honorową. Wręczyła ją Krystyna Loch.

(mad)

  • Numer: 46 (1378)
  • Data wydania: 13.11.18
Czytaj e-gazetę