Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Do dwóch razy sztuka. Rudnik ma swoje podwórko Nivea

13.11.2018 00:00 red

Przy Szkole Podstawowej im abp. Józefa Gawliny w Rudniku powstało podwórko Nivei. – To pierwsze takie podwórko w gminie, a trzecie w powiecie raciborskim – mówił w sobotę 10 listopada w trakcie oficjalnego otwarcia Jan Deńca, kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu rudnickiego Urzędu Gminy.

Rudnik zajął 5. miejsce w konkursie „Podwórko Talentów Nivea” w kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców. – Mówi się, że do trzech razy sztuka, nam udało się za drugim razem (placówka zgłosiła swój udział do poprzedniej edycji, wtedy nie udało się wygrać – red.). Od dzisiaj możemy cieszyć się wspaniałym podwórkiem, którego inicjatorem był Mariusz Kaleta (poprzedni dyrektor placówki, od 1 września szefuje SP 18 w Raciborzu – red.) – mówiła dyrektor Aleksandra Woźniak, dodając, że „kapitanem głosującej drużyny” była nauczycielka Dorota Sochiera.

– Z całej Polski do konkursu zgłosiło się 265 szkół, z których 20 otrzymało podwórko. Uzyskaliśmy je dzięki zaangażowaniu całej społeczności lokalnej, bo konkurs polegał na oddawaniu głosów na specjalnej stronie na naszą szkołę – komentowała Dorota Sochiera, dziękując przy tym wszystkim za zaangażowanie. – Nauczyliśmy się, że działając razem, możemy osiągnąć bardzo wiele – podkreślała. A to nie jedyny sukces, jaki placówka osiągnęła w ostatnim czasie. Szkoła w Rudniku wygrała również w internatowym konkursie czytelniczym Empiku 1000 książek za równowartość 25 tysięcy zł. Znalazła się na drugim miejscu wśród 10 szkół z całej Polski (z naszego powiatu wśród laureatów znalazł się także Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli).

Na „Podwórko Talentów Nivea” złożyły się trzy sekcje talentów, w których dzieci mogą zadbać o kondycję fizyczną, kształtować swoje umiejętności artystyczne (tablice muzyczne, teatrzyk), a także w przystępny sposób poznawać podstawy

wiedzy naukowej (planetarium). Oprócz tej inwestycji uporządkowano obejście wokół. Na ten cel szkoła pozyskała środki z Urzędu Gminy w Rudniku.

W ramach uroczystości nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu przez ks. Piotra Spallka. Na zakończenie uczniowie przedstawili występ artystyczny, nie zabrakło również poczęstunku.

(mad)

  • Numer: 46 (1378)
  • Data wydania: 13.11.18
Czytaj e-gazetę