środa, 27 marca 2019

imieniny: Ernesta, Lidii, Ruperta

RSS

Adam Hajduk chce wrócić do samorządu. Z Ludmiłą Nowacką

09.10.2018 00:00 red

Kandydatka na prezydenta Raciborza udostępniła mediom szczegóły swego programu wyborczego. W czwartek 11 października spotka się z dziennikarzami w Hotelu Racibor na konferencji prasowej.

Nowacka prezentuje się jako rodowita raciborzanka, chwali się ojcem rafakowcem (40 lat pracował w biurze konstrukcyjnym). – Na Racibórz patrzę przez różowe okulary – pisze. Podkreśla też: Nie zmienimy Raciborza jeżeli nie zmienimy naszej klasy politycznej! Zbyt dużo w naszym otoczeniu sporów i kłótni. Mimo tego, że i mnie to dotknęło, udało mi się być ponad tym.

Była zastępczyni Mirosława Lenka zapowiada m.in. powstanie term, zadaszone lodowisko, część SPA na H2Ostróg i 50-metrową pływalnię z podgrzewaną wodą na campingu pod Oborą. Chce również odnowienia formuły Dni Raciborza (za czasów jej pracy w urzędzie organizowano historyczne przejazdy przez miasto).

Zamierza wzorem Krakowa wprowadzić zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń. – Uporządkujmy przestrzeń publiczną, która buduje nasz wizerunek – zachęca.

Poprzednia wiceprezydent marzy o nowoczesnym Muzeum, z nową aranżacją ekspozycji w Krainie Ozyrysa z mumią. – Multimedialne wystawy nie muszą być w sferze marzeń, to dziś rzecz normalna! Jak i widokowa platforma na kościele farnym – zapowiada.

W programie znajdujemy też mini obwodnicę od ul. Głubczyckiej za szpitalem w kierunku Miedoni oraz rozbudowę funkcji parkingowych wzdłuż ul. Nowomiejskiej.

Plus: 50 minus

Jedyna kobieta wśród pretendentów do prezydentury Raciborza planuje wprowadzić Kartę Raciborzanina – ulgi 50% na imprezy kulturalne i sportowe oraz bon wakacyjny – 200 zł na wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany przez miasto.

Zdaniem Nowackiej plan zagospodarowania przestrzennego Raciborza musi być bardziej przyjazny dla prywatnych inwestorów. – Wymaga głębokiej rewizji, nowego studium i nowego spojrzenia na krajobraz miasta oraz potencjał gospodarczy – uważa. W swoich zamiarach L. Nowacka stawia na aktywizację raciborskich kobiet oraz pomoc środowisku miejscowych wędkarzy.

Na swego zastępcę wybierze doświadczonego samorządowca. – Zgodził się ze mną współpracować jako wiceprezydent pan Adam Hajduk, były prezydent Raciborza, starosta, a obecnie kierownik w Biurze Wdrażania Projektu – Zbiornik Racibórz – Dolny – informuje Ludmiła Nowacka.

(ma.w)

  • Numer: 41 (1373)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę