Niedziela, 26 stycznia 2020

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

PWSZ w Raciborzu stawia na jakość

09.10.2018 00:00 red

Inauguracja roku akademickiego w stulecie odzyskania niepodległości skłania do refleksji nad historią naszego kraju, ale też mobilizuje do podjęcia działań, aby Polska stała się silna – twierdzi rektor PWSZ w Raciborzu prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Ewa Stachura.

Pięciuset studentów I roku roku rozpoczęło naukę na PWSZ w Raciborzu. W zorganizowanej 4 października w Domu Myśliwskim Rafako uroczystej inauguracji roku akademickiego wzięli udział pełnomocnik ministra sprawiedliwości Michał Woś, biskup gliwicki Jan Kopiec, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych, świata biznesu, a także rektorzy Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Nysie oraz Oświęcimiu.

Rektor Ewa Stachura w swoim wystąpieniu odniosła się do przyjęcia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, zwanej Konstytucją dla Nauki. Wyraziła nadzieję, że ustawa (razem z dodatkowymi funduszami przeznaczonymi na szkolnictwo wyższe) pomoże wprowadzić nową jakość na polskich uczelniach. Korzystając z okazji podziękowała również Michałowi Wosiowi za zwrócenie uwagi na możliwość pozyskania środków z Funduszu Sprawiedliwości*, a także samorządowcom i przedstawicielom firm za wsparcie, jakiego udzielają uczelni.

Ponadto rektor stwierdziła, że pięciuset studentów, którzy rozpoczęli naukę na raciborskiej PWSZ, to aktualnie liczba optymalna. – Nie będziemy dążyć do zwiększenia liczby studentów, ponieważ stawiamy na jakość – podkreśliła E. Stachura.

– Uczelnia jest motorem napędowym naszego regionu – powiedział z kolei Michał Woś. Prezydent Mirosław Lenk podkreślił, że PWSZ jest jednym z czynników miastotwórczych Raciborza i należy o nią dbać.

W trakcie uroczystości podziękowano za pracę przechodzącej na emeryturę Zenonie Mrożek, która od wielu lat kierowała biblioteką PWSZ.(żet)

* PWSZ w Raciborzu otrzymała milion złotych na modernizację sal gimnastycznych oraz prowadzenie zajęć przeciwdziałających przestępczości.

  • Numer: 41 (1373)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę