Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Fita chce zostać prezydentem i zmienić Racibórz

11.09.2018 00:00 red.

Radny Michał Fita dołączył do grona kandydatów na prezydenta Raciborza. W poniedziałek 10 września wygłosił przed dziennikarzami oficjalnie oświadczenie w tej sprawie.

Michał Fita potwierdził zamiar kandydowania w wyborach prezydenckich na konferencji prasowej, którą zorganizował w samo południe 10 września tuż przy Moście Zamkowym w Raciborzu. Wybór miejsca spotkania nie był przypadkowy. Kandydat podkreślił, że zależy mu na łączeniu ludzi oraz prowadzeniu dialogu, a nie na podziałach.

– Mamy dość straconych szans i niewykorzystanych możliwości – podkreślił M. Fita. Towarzyszyli mu były prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu Marian Czerner oraz radna powiatowa Anna Szukalska, która na co dzień pracuje w Starostwie Powiatowym w Raciborzu jako Rzecznik Praw Konsumentów. Michał Fita przyznał, że skompletował już listę kandydatów do Rady Miasta Racibórz, jego komitet wyborczy nie wystawi natomiast kandydatów do rady powiatu.

Podczas spotkania na moście M. Fita przypomniał, że jest rodowitym raciborzaninem, pełniąc dwukrotnie mandat radnego zdążył już zdobyć doświadczenie samorządowe, ponadto kierując Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zaznajomił się z tematyką pozyskiwania funduszy, m.in. unijnych oraz ministerialnych.

M. Fita nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy. Mówił, że jeszcze przyjdzie na to czas. Zapowiedział, że wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa oraz profil na portalu społecznościowym Facebook, na których KWW Michała Fity będzie informować o programie wyborczym oraz personaliach kandydatów do rady miasta. – Wspólnie zmieniajmy to miasto na lepsze – zakończył.

Michał Fita jest piątą osobą, która oficjalnie potwierdziła zamiar kandydowania na prezydenta Raciborza. Do tej pory zrobili to również: Mirosław Lenk, Robert Myśliwy, Dariusz Polowy (uzyskał poparcie Prawa i Sprawiedliwości) oraz Anna Ronin. Oficjalnie startu w wyborach na prezydenta Raciborza nie potwierdziła natomiast Ludmiła Nowacka – była wiceprezydent Raciborza, obecnie dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

(żet)

  • Numer: 37 (1369)
  • Data wydania: 11.09.18
Czytaj e-gazetę