Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 28 (1360) Data wydania: 10.07.18
Czytaj e-gazetę

Myśliwy chce nowej siły w raciborskiej polityce

Do redakcji docierają sygnały, że ogłoszona w czerwcu decyzja Roberta Myśliwego o jego starcie w tegorocznych wyborach prezydenckich jest tylko pozorowana na niezależny ruch i w rzeczywistości jest to akcja zaplanowana przez obóz Tadeusza Wojnara, mająca na celu wsparcie w dalszej fazie wyborów kandydatury Mirosława Lenka. Spytaliśmy Myśliwego jak reaguje na takie uwagi.

– Czy decyzję o starcie w wyborach konsultował pan wcześniej ze swoim szefem w urzędzie – Mirosławem Lenkiem? Jak na fakt, że będziecie konkurentami, zareagował prezydent Raciborza?

– Delikatnie mówiąc pan prezydent nie był zachwycony moimi planami. Uważał, że mogą osłabić jego szanse na reelekcję. Moja decyzja o starcie w wyborach była w pełni autonomiczna, choć od początku zdawałem sobie sprawę, że sporo ryzykuję. Na szczęście mam w sobie wewnętrzną wolność, siłę i przekonanie, że mogę w życiu zajmować się różnymi sprawami. Na pewno nie jestem zakładnikiem ani aktualnej profesji, ani własnych ambicji.

– Pańscy rywale polityczni zarzucają panu związki z prezesem SM „Nowoczesna”. Kiedyś zasiadał pan w radzie, w koalicji rządzącej Raciborzem. Spytam wprost: czy pana start w jesiennych wyborach to pomysł Tadeusza Wojnara?

– Równie dobrze moi przeciwnicy mogliby mi imputować związki z Donaldem Trupem. Wszak po studiach pół roku spędziłem w Stanach Zjednoczonych. Jestem członkiem SM „Nowoczesna”. Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego – oto całe moje związki z wymienioną przez pana osobą. A tak na poważnie, jeżeli pyta mnie pan, czy zamierzam współpracować z prezesem „Nowoczesnej”, to moja odpowiedź brzmi: tak. Podobnie jak z prezesami zarządów Rafako, Carbonu czy Ramety. Miasto ma wspólne interesy z tymi podmiotami gospodarczymi, dlatego każdy, kto na poważnie myśli o skutecznym rządzeniu Raciborzem, powinien zakładać współpracę ze wszystkimi większymi i mniejszymi partnerami.

Czy w trakcie jesiennych wyborów przekaże pan swoje głosy Mirosławowi Lenkowi, gdyby nie udało się panu wejść do drugiej tury, a jego kandydatura by tam dotarła?

– Startuję, by wygrać te wybory. Gdyby jednak decyzją wyborców sprawy potoczyły się inaczej, to nie zamierzam kupczyć udzielonym mi poparciem. Moja oferta skierowana jest do ludzi mądrych. Nie uważam za właściwe, aby podpowiadać im, na kogo mają głosować. Budowany przeze mnie komitet to nie akcja wyborcza, lecz początek nowej, trwałej siły w raciborskiej polityce. Zaufanie mieszkańców to nie worek z ziemniakami, który można przehandlować na lokalnym targowisku. Może Pan potraktować moją wypowiedź jako przyrzeczenie publiczne.

Pytał Mariusz Weidner