Wtorek, 10 grudnia 2019

imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

RSS

Kryminalni z Raciborza przejęli 215 działek marihuany

03.04.2018 00:00 red

W mieszkaniu pewnego raciborzanina znaleziono znaczną ilość narkotyków. Policjanci zabezpieczyli również elektroniczną wagę, której prawdopodobnie używano do rozdzielania narkotyków na działki o wadze jednego grama.

Raciborscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informacje o 28-letnim raciborzaninie, który może posiadać narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany w sobotni poranek 24 marca w swoim mieszkaniu.

– Podczas przeszukania śledczy ujawnili i zabezpieczyli spore ilości narkotyków. Wstępne testy wykazały, że jest to marihuana. Z zabezpieczonych środków można było przygotować ponad 215 porcji dilerskich. Policjanci znaleźli też w mieszkaniu podejrzanego małą wagę, wykorzystywaną bardzo często w obrocie środkami psychoaktywnymi – informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

26 marca mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie zarzucono mu posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Sąd, na wniosek śledczych i prokuratora, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 28-letniego mieszkańca Raciborza na trzy miesiące. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwo to 10 lat więzienia.

(żet)

  • Numer: 14 (1346)
  • Data wydania: 03.04.18
Czytaj e-gazetę