środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Pieniądze z Gwiazdki Serc trafiły do osób potrzebujących

03.04.2018 00:00 red

Zakończono zbiórkę pieniędzy w ramach XVII edycji Gwiazdki Serc. Pieniądze zostaną przekazane na zakup ciepłych posiłków dla dzieci, wsparcie rehabilitacji, stypendia dla uczniów szkół zawodowych oraz wyjazdy dla dzieci upośledzonych.

– Należy i trzeba pomagać wszystkim, którzy mają chwilowe kłopoty życiowe – powiedział prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej Tadeusz Ekiert podczas uroczystości podsumowania i przekazania środków zebranych w ramach XVII edycji Gwiazdki Serc. Co prawda koncert charytatywny odbył się w grudniu ubiegłego roku, ale w styczniu i lutym prowadzona była jeszcze aukcja przedmiotów przekazanych na rzecz Gwiazdki Serc, m.in. piłki i zdjęcia z autografem Kuby Błaszczykowskiego.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem udało się zebrać 27 tys. zł. Większość tej kwoty to dochód ze sprzedaży biletów – cegiełek na grudniowy koncert. – Staramy się rozdzielać te fundusze sprawiedliwe, tak żeby każda potrzebująca osoba, która się do nas zgłosi, coś otrzymała – mówi wiceprezes RIG Konrad Migocki, zaangażowany w organizację grudniowego koncertu.

Zebrane dzięki Gwiazdce Serc pieniądze zostały przekazane na wsparcie dzieci wymagających rehabilitacji, terapię dla uczniów ze szkoły specjalnej oraz podopiecznych Stowarzyszenia Spektrum, stypendia dla dziesięciu uczniów szkół zawodowych oraz zakup ciepłych posiłków dla uczniów czterech raciborskich podstawówek.

(żet)

  • Numer: 14 (1346)
  • Data wydania: 03.04.18
Czytaj e-gazetę