Wtorek, 19 lutego 2019

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

KARUZELA TRANSFEROWA – część 1

27.03.2018 00:00 red.

Ekipy naszego regionu w zimowym okienku transferowym dokonały wielu zmian kadrowych.

Na początku informujemy o „przetasowaniach” w drużynach z wyższych klas rozgrywkowych.

II liga

GKS 1962 Jastrzębie

Przybyli: Kacper Czajkowski (Ruch Chorzów), Ville Salmikivi (Olimpia Grudziądz), Bartosz Jaroszek (Rozwój Katowice).

Ubyli: Kamil Adamek (Drutex-Bytovia Bytów), Szymon Stach (Olimpia Grudziądz), Krzysztof Suchecki (Unia Turza Śląska), Tomasz Musioł (Stal Bielsko-Biała).

KS ROW 1964 Rybnik

Przybyli: Krystian Kujawa (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Bartłomiej Wasiluk (Stal Stalowa Wola), Michał Rostkowski (Stadion Śląski Chorzów).

Ubyli: Paweł Kapusta (Pniówek Pawłowice), Dawid Drozdowski (Decor Bełk), Damian Gorzawski (Dąb Gaszowice), Szymon Popiela (wyjazd za granicę).

III liga

KS Unia Turza Śląska

Przybyli: Krzysztof Suchecki (GKS Jastrzębie), Arkadiusz Lalko i Kamil Kostecki (Pniówek Pawłowice), Piotr Trąd (Spójnia Landek), Tomasz Lewandowski (Wawel Wirek), Szymon Plewka i Miłosz Sierny (z drużyny rezerw).

Ubyli: Tomasz Okraszewski (Piast Gliwice), Mateusz Krzyżok (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Jonatan Domin (Unia Racibórz), Konrad Powała (Drzewiarz Jasienica), Mateusz Szczotok (Silesia Lubomia), Bartłomiej Setlak (wolny zawodnik), Stanislav Shtanenko (wyjazd za granicę).

GKS Pniówek Pawłowice

Przybyli: Paweł Kapusta (ROW Rybnik), Grzegorz Kleemann (Kluczbork), Mateusz Wójcik (Stal Stalowa Wola), Michał Pieczka (Dąb Gaszowice), Mateusz Nowara (Ruch Radzionków), Bartosz Gocyk (Polonia Łaziska Góre), Mateusz Habor (Łąka), Adam Krakowski (wznowił treningi).

Ubyli: Arkadiusz Lalko i Kamil Kostecki (Unia Turza Śląska), Szymon Gałecki (Unia Racibórz), Jakub Świerczek (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Patryk Lach (Beskid Skoczów), Mateusz Kilian (Krzyżanowice), Przemysław Wadas (Cukrownik Chybie), Tomasz Michalik (Orzeł Mokre).

KS Polonia Głubczyce

Przybyli: Karol Wanat, Dawid Rudnik i Filip Żurawski (Ruch Zdzieszowice), Elton Oliveira Dos Santos (Śląsk Łubiany), Szymon Dyminczuk (FC 07 Meisenheim).

Ubyli: Dawid Kozdęba (Nędza), Dariusz Hajduk (Racławia Racławice Śląskie), Adam Churas (Unia Krapkowice), Dawid Materla (Przyszłość Ciochowice), Roman Forma (Orzeł Branice), Rafał Kiklaisz (Stary Ujazd).

IV liga

KS Unia Racibórz

Przybyli: Jonatan Domin (Unia Turza Śląska), Szymon Gałecki (Pniówek Pawłowice), Kamil Tront (Gwiazda Skrzyszów), Mateusz Trzęsiński (Gieksa Katowice – z drużyny juniorów), Marek Adamiec (wznowił treningi), Paweł Stępiński, Mateusz Rajda i Kamil Grycman (z drużyny juniorów).

Ubyli: Mariusz Kuchta (Lędziny), Sebastian Kapinos (Naprzód Borucin), Grzegorz Górka i Dominik Bartoszewicz (Concordia Knurów), Maciej Jędrzejewski (Tworków), Michał Rycka (Rekord Bielsko-Biała – do drużyny juniorów), Łukasz Ploch (nie wznowił treningów).

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski

Przybyli: Mateusz Krzyżok (Unia Turza Śląska), Jakub Świerczek (Pniówek Pawłowice), Tobiasz Wodecki (Naprzód Zawada), Dorian Leśniewski (z drużyny juniorów).

Ubyli: Krzysztof Cerkowniak (Tworków), Kamil Nowakowski (Polonia Łaziska), Łukasz Jagła (kontuzja), Mateusz Kühn i Damian Gabrysiak (nie wznowili treningów).

GKS Dąb Gaszowice

Przybyli: Damian Gorzawski (ROW Rybnik).

Ubyli: Michał Pieczka (Pniówek Pawłowice), Paweł Kulczyk (SV 90 Altengottern).

KS Decor Bełk

Przybyli: Dawid Drozdowski (ROW Rybnik), Mateusz Wrana (Iskra Pszczyna).

Ubyli: Mateusz Gajek (Unia Książenice).

Klasa okręgowa – gr. 2

LKS 1908 Nędza

Przybyli: Dawid Kozdęba (Polonia Głubczyce), Mateusz Rudek (Krzanowice), Szymon Trzeciakowski (Raszczyce).

Ubyli: Tomasz Czerny (Jedność Jejkowice), Sebastian Gorzolnik (kontuzja).

LKS Raszczyce

Przybyli: Piotr Berger (Dąb Gaszowice II), Rafał Ronczka i Mateusz Wolny (wolni zawodnicy), Tomasz Derkowski (wznowił treningi).

Ubyli: Szymon Trzeciakowski (Nędza), Michał Stajer (Naprzód Zawada), Tomasz Sobeczko (Lyski), Rajmund Wranik (Czarni Nowa Wieś), Bartosz Trębacz (Małapanew Ozimek), Tomasz Piwowarczyk i Marek Waduła (nie wznowili treningów).

LKS Silesia Lubomia

Przybyli: Mateusz Szczotok (Unia Turza Śląska), Mateusz Kondziołka (Odra Wodzisław Śląski), Robert Tlołka (Krzyżanowice), Kamil Cieślik (z drużyny juniorów).

Ubyli: Paweł Kowol (Kornowac), Marcin Jasiak (Inter Krostoszowice).

KS Naprzód Rydułtowy

Przybyli: Rafał Kotala (wznowił treningi), Dawid Zatylny i Kacper Gryboś (z drużyny juniorów).

Ubyli: Sebastian Margeciok (Naprzód Zawada), Mateusz Wolski (kontuzja), Adam Wita i Krzysztof Seemann (nie wznowili treningów).

LKS Unia Książenice

Przybyli: Mateusz Gajek (Decor Bełk), Mateusz Stajer (Radziejów-Popielów), Mateusz Bogumiło (MSPN Górnik Zabrze), Bartosz Czopek (Concordia Knurów).

Ubyli: Adrian Zabłocki (Czerwionka), Marek Holona (kontuzja), Przemysław Kośmider i Marek Tomas (nie wznowili treningów).

KS Rymer Rybnik

Przybyli: Sebastian Leśny i Tomasz Goczoł (ROW Rybnik II), Dariusz Odon (Jedność Jejkowice), Mateusz Plewka i Dawid Szymała (z drużyny juniorów).

Ubyli: nikt.

KS ROW 1964 Rybnik II

Przybyli: Łukasz Markiewicz (Szczerbice), Gabriel Blaszkiewicz, Kacper Fojcik, Aleksander Folmert, Kamil Gaweł, Maciej Mikołajec, Mateusz Morawa, Adrian Nowak, Marcel Owsiński, Jacek Papiernik, Przemysław Paszek, Grzegorz Pilny, Denis Sawicki, Szymon Stolarek, Konrad Warmiński (z drużyny juniorów).

Ubyli: Paweł Broda i Maciej Zabielski (Naprzód Syrynia), Adrian Folmert (Naprzód Zawada), Sebastian Leśny i Tomasz Goczoł (Rymer Rybnik).

Klasa okręgowa – gr. 3

KS Naprzód Borucin

Przybyli: Sebastian Kapinos (Unia Racibórz), Tomasz Kurzawa (Naprzód Zawada), Rafał Ciuberek (wolny zawodnik), Jacek Selera i Szymon Kubów (wznowili treningi).

Ubyli: Rafał Koczy (Jedność Jejkowice).

KS 1905 Krzanowice

Przybyli: Tomasz Makarski (trener), Dawid Juraszek (Brzezie).

Ubyli: Józef Teresiak (trener), Mateusz Rudek (Nędza).

KS Rafako Racibórz

Przybyli: nikt.

Ubyli: Tomasz Haras (Start Pietrowice Wielkie), Grzegorz Wytrzymały (Płomień Siedliska).

LKS Krzyżanowice

Przybyli: Mateusz Kilian (Pniówek Pawłowice), Robert Żbikowski (Pruchna), Dawid Fugiel (Unia Turza Śląska II).

Ubyli: Robert Tlołka (Silesia Lubomia), Patryk Buchcik (Tworków), Łukasz Wochnik i Wojciech Klimek (nie wznowili treningów).

LKS Naprzód 32 Syrynia

Przybyli: Paweł Broda i Maciej Zabielski (ROW Rybnik II), Kamil Nowak (Wypoczynek Buków), Rafał Lupa (wznowił treningi).

Ubyli: Michał Biczysko (Naprzód Zawada), Kamil Kotkowski (Polonia Łaziska), Jakub Sikora (Wicher Wilchwy).

LKS Naprzód 46 Zawada

Przybyli: Adrian Folmert (ROW Rybnik II), Sebastian Margeciok (Naprzód Rydułtowy), Michał Biczysko (Naprzód Syrynia), Michał Stajer (Raszczyce).

Ubyli: Tobiasz Wodecki (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Tomasz Kurzawa (Naprzód Borucin), Szymon Kowacz, Michał Elsner, Rafał Elsner, Krzysztof Zieliński, Patryk Balcar i Kamil Trzaskalik (Gołkowice), Dominik Mokrzyński (Start Mszana), Dominik Trzetrzelewski i Sebastian Krystman (Jedność Grabownia-Golejów).

APN Odra Wodzisław Śląski

Przybyli: Bartosz Stachoń (Polonia Bytom).

Ubyli: Mateusz Wasik (Gieksa Katowice), Kamil Zemanek (Szombierki Bytom), Mateusz Kondziołka (Silesia Lubomia), Sebastian Markiewicz (Forteca Świerklany), Błażej Radler (Radziejów-Popielów), Marcin Paszek (Drama Zbrosławice), Jakub Skubacz i Arkadiusz Ślesiński (Łabędy), Szymon Zbieszczyk (kontuzja).

KS Przyszłość Rogów

Przybyli: nikt.

Ubyli: Kamil Benauer i Dawid Zychma (Czarni Gorzyce), Patryk Pietrasz (kontuzja), Robert Szymiczek (nie wznowił treningów).

LKS Naprzód Czyżowice

Przybyli: Artur Sosna (wznowił treningi).

Ubyli: nikt.

LKS Forteca Świerklany

Przybyli: Sebastian Markiewicz (Odra Wodzisław Śląski), Radosław Kalisz (Iskra Pszczyna), Robert Lapczyk (Drzewiarz Jasienica), Kamil Szypulski (z drużyny rezerw).

Ubyli: Mateusz Wiącek (Spójnia Zebrzydowice), Robert Peterko (Płomień Ochojec), Mateusz Zieleźny (Orzeł Palowice), Kamil Cyganik (Orzeł Jankowice).

KS Polonia Marklowice

Przybyli: Dawid Kryg (Orzeł Jankowice – z drużyny juniorów).

Ubyli: Mateusz Rączka (nie wznowił treningów).

KS Płomień Połomia

Przybyli: Patryk Szopa (Górnik Boguszowice), Michał Szymura (wolny zawodnik).

Ubyli: nikt.

LKS Granica Ruptawa

Przybyli: Krystian Dudzik, Przemysław Kiełkowski i Kacper Szadkowski (Pniówek Pawłowice II), Wiktor Krzewiński i Artur Nowak (wolni zawodnicy), Krzysztof Miler, Daniel Głuszek, Dominik Oracz, Tomasz Królik, Paweł Kolp, Jakub Jaśko i Kamil Michalak (z drużyny juniorów).

Ubyli: Patryk Mgłosiek i Damian Krymiec (Żar Szeroka), Łukasz Promny, Paweł Wacławczyk, Tomasz Zbytnik (kontuzje).

LKS Gwiazda Skrzyszów

Przybyli: Łukasz Wuwer (Start Mszana), Karol Szuła i Wojciech Jureczko (wznowili treningi).

Ubyli: Kamil Tront (Unia Racibórz), Błażej Waniek (Start Mszana).

LKS Zameczek Czernica

Przybyli: Krzysztof Sadowski (Zryw Jastrzębie-Bzie).

Ubyli: Bartosz Rejbicz (Radziejów-Popielów), Daniel Bacheń (kontuzja).

MKS 32 Radziejów-Popielów

Przybyli: Błażej Radler (Odra Wodzisław Śląski), Bartosz Rejbicz (Zameczek Czernica), Kacper Powiecko (Górnik Pszów), Mateusz Rynkiewicz (z drużyny juniorów).

Ubyli: Mateusz Stajer (Unia Książenice), Paweł Wilczewski (Beskid Skoczów), Przemysław Piechaczek (Zwonowice), Szymon Pawlas (kontuzja), Sebastian Urbaś, Łukasz Błanik, Damian Bernacki i Arkadiusz Materski (nie wznowili treningów).

(ak)

  • Numer: 13 (1345)
  • Data wydania: 27.03.18
Czytaj e-gazetę