środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Czas na zawodowców: Dziewczęta z Ekonomika o podatkach wiedzą prawie wszystko

27.03.2018 00:00 red.

Julia Niemira-Adamczyk, Sandra Pluta oraz Sandra Rudzok z CKZiU nr 1 w Raciborzu zostały laureatkami X Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Droga do sukcesu wiodła przez kolejne etapy, do których uczennice przygotowywał Paweł Ptak, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

Zorganizowany w styczniu pierwszy etap konkursu polegał na napisaniu pracy pisemnej z tematyki podatkowej. Jury składającego się z doradców podatkowych wybrało sto najlepszych prac. Wśród ich autorów znalazło się aż ośmioro uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

Drugi etap konkursu odbył się 15 marca na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pierwsza część podatkowych zmagań przybrała formę testu jednokrotnego wyboru. Spośród setki uczniów przystępujących do sprawdzianu, do części ustnej zakwalifikowały się 22 osoby. W tym gronie znalazło się pięcioro uczniów z Raciborza. W drugiej części konkursu musieli oni wykazać się przed jury wiedzą z zakresu ordynacji podatkowej oraz znajomością ustawy o doradztwie podatkowym.

Po wszystkich etapach Sandra Pluta zajęła drugie miejsce, Sandra Rudzok – siódme, a Julia Niemira-Adamczyk – ósme. Laureatki otrzymały cenne nagrody multimedialne. Dziewczęta wywalczyły sobie także prawo uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach, którego finał odbędzie się 13 kwietnia.

(ż)

  • Numer: 13 (1345)
  • Data wydania: 27.03.18
Czytaj e-gazetę