Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

OSP Samborowice. Specjaliści od wygrywania

27.03.2018 00:00 red.

W zawodach pożarniczych zajmują zwykle pierwsze lub czołowe miejsca niezależnie od formacji wiekowej, którą wystawiają. Wieś słynąca z wodzenia bera czy sołtysa w zbroi jeżdżącego konno jest dumna ze swych ochotników.

Tytułowy przekaz potwierdzają ubiegłoroczone pierwsze miejsca w rywalizacji strażackiej, mężczyzn i kobiet. – To się nie bierze z niczego – podkreślają w Samborowicach. Osiągnięcia są możliwe dzięki zaangażowaniu służących tu 33 druhów. 19 członków jest honorowych. Straż słynie m.in. z letniego obozu młodzieżowego, który odbywa się przy miejscowej szkole i obok maleńkiej remizy. Potrzeba jej rozbudowy należy do priorytetów na najbliższe lata. Samborowiczanie szukają środków by zrealizować te plany.

11 akcji, piknik rodzinny, wycieczki i szkolenia to zeszłoroczny bilans działalności OSP. W garażu remizy strażacy mają renault camiva G230 GBA.

Ostatnio ochotnicy z krańców gminy Pietrowice Wielkie zacieśniają związki z czeskimi partnerami z Uhlirzowa spod Opawy. Polacy zaprzyjaźnili się z Czechami by wymieniać się doświadczeniami, ale niewykluczone, że to partnerstwo da obu stronom wspólny projekt finansowy ze środków unijnych na współpracę transgraniczną.

(ma.w)

  • Numer: 13 (1345)
  • Data wydania: 27.03.18
Czytaj e-gazetę