Czwartek, 5 grudnia 2019

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

OSP Żerdziny. Królują tu piękne panie

13.03.2018 00:00 red.

jest tu 47 członków – 22 zwyczajnych, tyluż wspierających i 2 honorowych. Jednostkę wyróżnia silna reprezentacja kobiet, jest tu 8 strażaczek, a kolejne są tu mile widziane.

Żerdzinianie mają ostatnio ręce pełne roboty jeśli chodzi o interwencje drogowe. Pod wioską doszło w minionym roku do paru spektakularnych wypadków, również śmiertelnych. Strażacy są na miejscu zdarzenia najszybciej, muszą szkolić się w

zakresie ratownictwa drogowego i niesienia pierwszej pomocy poszkodowanym. OSP walczy też ze skutkami anomali pogodowych. W 2017 roku usuwała zwały błota na drodze do Pawłowa. Charakterystyczną działalnością OSP jest dbałość o miejscowy kasztanowiec przy szkole.

Jednostka służy wsi i okolicy działalnością kulturalno – sportową. Słynne są jej turnieje tenisa stołowego (bierze w nich udział 40 osób), którym mają dorównać zawody siatkówki plażowej. Tradycją jest mecz piłkarski, w którym kawalerowie mierzą się z żonatymi strażakami.

Celem inwestycyjnym na najbliższą przyszłość jest naprawa dachu w remizie. Ma w tym roku lśnić i się wyróżniać. Podobnie jak brama do garażu.

(m)

  • Numer: 11 (1343)
  • Data wydania: 13.03.18
Czytaj e-gazetę