Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Duży kaliber: Zbiórka na rzecz pogorzelców z Lubomi

13.03.2018 00:00 red.

LUBOMIA, RACIBÓRZ – Z godziny na godzinę pozostajesz bez dachu nad głową, bez ubrań, bez dokumentów, pieniędzy... Jest zima, mróz... Dzieci nie mają się w co ubrać, gdzie odrabiać lekcji, gdzie wykąpać się... Wszystko na co pracujesz całe życie znika na Twoich oczach, a ty nie możesz nic zrobić - piszą organizatorzy zbiórki na rzecz poszkodowanych w pożarze.

Raciborzanin Sebastian Węgorowski zorganizował zbiórkę na rzecz pogorzelców z Lubomi, wśród których znaleźli się jego znajomi. - Organizujemy zbiórkę dosłownie WSZYSTKIEGO. Potrzebne są ubrania, żywność, środki czystości, meble, naczynia, a nawet materiały budowlane. Rozejrzyjcie się teraz po Waszych domach - tak, to wszystko co widzicie musimy wspólnie pomóc odbudować! Mogą być nawet używane, ale sprawne sprzęty AGD, RTV. Kochani, ubrania potrzebne dla dziewczyn/kobiet w rozmiarach S/M. Rzeczy można przywozić do Centrum Ślubnego w Raciborzu przy ulicy Jana Pawła II 24 - uprzednio proszę o kontakt pod numerem 888 056 744. Jeżeli nie możecie osobiście przywieźć, to przyjedziemy, spakujemy i podziękujemy - informuje S. Węgorowski.

Osoby z okolic Wodzisławia mogą zawozić rzeczy do Czyżowic (S. Węgorowski podaje adres telefonicznie). Przypomnijmy, do pożaru doszło 5 marca około godz. 11.00. W ogniu stanął dach i poddasze domu jednorodzinnego. Pomimo szybkiej akcji strażaków, spaleniu uległo całe piętro budynku.

(żet)

  • Numer: 11 (1343)
  • Data wydania: 13.03.18
Czytaj e-gazetę