Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Terytorialsi coraz bliżej Kuźni

13.03.2018 00:00 red.

Wojskowi wizytowali obiekt, który będzie służył batalionowi Wojsk Obrony Terytorialnej. Trwają formalności przekazania szkoły w Kuźni na ten cel.

7 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się spotkanie starosty Ryszarda Winiarskiego i burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy z dyrektor Wydziału Nadzoru Właścicielskiego Darią Kolonko. Ustalono wstępny termin zawarcia umowy. – Chodzi o przygotowanie nieruchomości gminnej oraz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do zamiany. W jej wyniku Państwo stanie się właścicielem działki z budynkiem byłej szkoły podstawowej przy ul. Arki Bożka w Kuźni Raciborskiej. Ulokowany zostanie tam jeden z batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej – informuje Karolina Kunicka kierownik referatu promocji i rozwoju powiatu.

Dzień później w Kuźni odbyła się wizja lokalna. Aby przyśpieszyć prace adaptacyjne zaproponowano tam nieodpłatne udostępnienie nieruchomości na mocy użyczenia. – Dowódca 13. Śląskiej Brygady WOT oświadczył, że decyzja o lokowaniu batalionu w Kuźni Raciborskiej została podjęta w listopadzie 2017 roku. Na terenie województwa śląskiego powstanie od 3 do 5 batalionów WOT z czego ten w Kuźni Raciborskiej ma powstać jako jeden z pierwszych – przekazała K. Kunicka.

(r)

  • Numer: 11 (1343)
  • Data wydania: 13.03.18
Czytaj e-gazetę