Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Boginie napędzane niesamowitą energią

13.03.2018 00:00 red.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Usłyszeć Srebrną Lunę, czyli rzecz o Boginiach Słowiańskich” oraz koncert największych przebojów Mieczysława Szcześniaka.

„Usłyszeć...” to projekt realizowany przez RCK. To opowieść, w której słowiańskie boginie stanowią pierwotną naturę każdej kobiety. Same boginie poprzez symbolikę z jaką są powiązane, żywioły, atrybuty czy też moce luźno nakreślają kierunek powstania postaci bohaterek wchodzących w role. Opowieść ta jest emocjonalną podróżą do wnętrza duszy człowieka. Podróżą w świat wyobraźni, w głęboko skrywane instynkty i uczucia budzące się poprzez kolejne postaci opowieści.

– W realizację tego przedsięwzięcia zaangażowani są instruktorzy naszego centrum oraz wielu utalentowanych artystów nie tylko z Raciborza. Projekt ten łączy w sobie teatr, taniec, fotografię, sztukę projektowania, muzykę oryginalnie przygotowaną do spektaklu, a przede wszystkim niesamowitą energię zaangażowanych w niego ludzi – mówi pomysłodawczyni projektu Ewa Anna Lenard, instruktorka RCK. Na scenie pojawi się m.in. nasz redakcyjny kolega Marek Kuder (szef reklamy w Nowinach), który tak udanie zaprezentował się podczas ostatniej Gwiazdki Serc śpiewając piosenkę Nowin.

(r)

  • Numer: 11 (1343)
  • Data wydania: 13.03.18
Czytaj e-gazetę