Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 3 (1335) Data wydania: 16.01.18
Czytaj e-gazetę

Duży kaliber: Kradzież po przyjęciu

Wytrop sprawcę czyli zagadka kryminalna

Pani Anna korzystając z urlopu zorganizowała bal dla swoich znajomych. Kameralne przyjęcie odbyło się w urokliwym domku nad jeziorem. Anna chciała spędzić dwa dni ze znajomymi i rodziną, których dawno nie widziała. Pierwsi goście przyjechali już w piątek lekkim popołudniem. Impreza była przednia. Do bladego świtu wytrwali najbardziej wytrzymali tancerze – organizatorka Anna, jej siostra Barbara z bratem Andrzejem oraz dwie kuzynki Maria i Jola. Przez cały wieczór Anna tańczyła w przepięknym naszyjniku. Nikt nie pytał o jego wartość, jednak szlachetne kamienie sugerowały, że ta jest znaczna. Po balu Anna pogasiła światła w największej sali, zamknęła drzwi do domu na klucz i gdy upewniła się, że wszyscy goście już śpią, sama również udała się na odpoczynek. Kosztowny naszyjnik położyła na stole w swoim pokoju.

– Jak to się mogło stać? Nie zamknęłaś drzwi do swojego pokoju? – nie dowierzała siostra Barbara.

– Nie wiem, nie pamiętam. Zresztą przed kim miałabym je zamykać? Zaprosiłam dobrych znajomych i rodzinę, ufam im – odpowiedziała właścicielka domu.

– Jest dopiero 14.00, sporo gości odsypia jeszcze twój huczny bal. Wieczorem, powinnaś porozmawiać ze wszystkimi. Być może ktoś coś widział – radziła siostra.

Anna zrobiła tak jak poradziła jej siostra. Wieczorem odbyła z każdym z gości rozmowę, jednak nikt nic nie widział.

– Poszliśmy spać chyba 30 minut przed tobą Aniu i spaliśmy do wieczora. Chyba wczoraj przesadziliśmy z Basią z szampanem. W zasadzie słabiutko pamiętam końcówkę wieczoru. Musieliśmy dużo tańczyć bo bolą mnie nogi – tłumaczył Andrzej.

Kuzynka Jola nie mogła spać. – Wychodziła kilkukrotnie na papierosa. Prawie nie zmrużyłam oka. Nic podejrzanego jednak nie widziałam. Długo rozmawiałam z Andrzejem. Zwierzał mi się z problemów finansowych – zapewniała.

– Zabawa była naprawdę przednia. Przyznam, że położyłam się dopiero przed godziną 6.00. Chciałam jeszcze pospać ale o 19.00 obudził mnie budzik. Schodzę na dół a tu takie zamieszanie – mówiła Maria.

Anna wzięła Barbarę na bok i szepnęła jej na ucho. – Jestem prawie pewna, że wiem kto ukradł naszyjnik.


Kogo organizatorka przyjęcia nad jeziorem podejrzewa o kradzież naszyjnika?

Aby poznać odpowiedź, wciśnij Ctrl+A

Odpowiedź: Anna podejrzewa o kradzież Marię, bo złapała ją na kłamstwie. Jeżeli położyła się do snu o godz. 6 i nastawiła budzik na godz. 9.00 budzik zadzwoni za trzy godziny a nie za trzynaście. Wieczorem nie mógł więc wyrwać jej ze snu.