Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 1 (1333) Data wydania: 02.01.18
Czytaj e-gazetę

Raciborzanka w finale Miss Intercontinental

Jako dziewczynka nie marzyła o karierze modelki. Swoją przyszłość wiązała ze sportem. – Przez przypadek moja kariera potoczyła się w zupełnie innym kierunku – mówi Natalia Popis, absolwentka Gimnazjum nr 3 oraz I LO w Raciborzu.

10 stycznia Natalia Popis wyleci na zgrupowanie finalistek Miss Intercontinental. Uroczysta gala konkursu odbędzie się 24 stycznia w egipskiej Hurghadzie. Raciborzanka będzie rywalizować o tytuł Miss Intercontinental z reprezentantkami 64 krajów. Wystąpi w sukni narodowej, uszytej według projektu Anety Knap oraz sukni wieczorowej.

Reprezentuje Polskę i Racibórz

– Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie, że mogę reprezentować mój kraj oraz Racibórz. Dam z siebie wszystko – mówi Natalia Popis, aktualnie studentka III roku na kierunku biznes i zarządzanie. Piękna raciborzanka traktuje wyjazd do Hurghady jako wielkie wyzwanie, ale też przygodę i szansę. – Taki tytuł daje dużo możliwości, żeby coś zdziałać dla innych. Z tym wiążą się też kolejne perspektywy, konkursy, podróże. Może to pomóc mojej karierze zawodowej oraz planom na przyszłość – dodaje.

Miała być... pływaczką

Raciborzanka przyznaje, że jako dziewczynka nie marzyła o karierze modelki oraz udziale w konkursach piękności. – Kochałam sport – na tym się skupiałam, w tym widziałam moją przyszłość. Myślałam, że będę pływaczką. Przez przypadek moja kariera potoczyła się w kierunku modelingu. Zaczęło się od konkursu „The Look of the Year” w 2011 roku.

Nie wygrałam go, ale doszłam do finału. Potem otrzymałam wiele propozycji modelingowych – mówi Natalia Popis. Dodajmy, że w 2016 roku N. Popis znalazła się w gronie finalistek konkursu Miss Polonia. Wciąż ma zamiłowanie do sportu – uwielbia pływanie oraz jogę.

Piękna poliglotka

Natalia Popis jako modelka brała udział w sesjach zdjęciowych i pokazach w Londynie, Mediolanie, Nowym Yorku, a także w Chinach, Indonezji oraz Malezji. Modeling jest dla niej wielką przygodą, ale też okazją do poznawania języków, kultur oraz zdobywania kontaktów. Raciborzanka biegle posługuje się językiem angielskim, mówi też po francusku, hiszpańsku oraz włosku.

W przyszłości zamierza otworzyć agencję modelek.

– Mam doświadczenie w modelingu, które chcę wykorzystać. Wiem, jakich błędów nie popełniać. To jest to, co chciałabym robić, ale mam też wiele innych pomysłów, więc wszystko może się jeszcze zmienić – mówi Natalia.

Relację z konkursu Miss Intercontinental z udziałem pięknej raciborzanki będzie można obejrzeć w internecie na: www.missintercontinental.com.

Wojtek Żołneczko


Jeszcze w „starym” roku raciborzanka spotkała się z Mirosławem Lenkiem. Prezydent podarował jej koszulkę z napisem „Racibórz. 800 lat”. Natalia Popis zgodziła się promować nasze miasto podczas imprezy. Spytaliśmy w urzędzie miasta, czy ta współpraca przyjęła formalny charakter. – Na chwilę obecną nie ma wiążących zobowiązań między Panią Natalią a Miastem Racibórz. Jednakże chcemy sformalizować współpracę między kandydatką na Miss Intercontinental a miastem. Pani Natalia oprócz tego, że jest reprezentantką naszego kraju w prestiżowym konkursie, to również jest osobą cenioną w świecie mody, która prezentowała tak topowe marki jak Calvin Klein czy Hugo Boss. Szczegóły współpracy nie są jeszcze dograne, ale Pani Natalia z całą pewnością będzie nosić koszulkę z napisem Racibórz podczas pobytu w Hurghadzie w Egipcie w trakcie zawodów, podczas których swoją urodę i osobowości zaprezentują najpiękniejsze kobiety z 5 kontynentów – informuje Leszek Iwulski, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Racibórz.