Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Szopki bożonarodzeniowe znów w Roszkowie

19.12.2017 00:00 red

Wyjątkowe betlejemki, ponieważ większość z nich wykonana jest ręcznie, już po raz drugi wyeksponowane zostały na roszkowskiej wystawie szopek. Tym samym, jak podkreśliła kierująca świetlicą Dominika Liszka, ziściło się marzenie nieżyjącej Marii Riedel – pomysłodawczyni ubiegłorocznej ekspozycji, aby co roku szopki prezentowane były w Roszkowie. Wystawa przybrała charakter międzynarodowy, kolekcja wzbogaciła się bowiem o betlejemki z Czech.

Prawie sto stajenek wykonanych przez dzieci, dorosłych oraz wszystkie świetlice w gminie Krzyżanowice, w różnych technikach, m.in. z gliny, papieru, drewna czy porcelitu, zachwycały oglądających. Te najbardziej indywidualne, ciekawie pomyślane i pomysłowo wykonane zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez sponsorów.

W konkursie, w kategorii dorosłych: I miejsce zajęła Aleksandra Chluba, II miejsce – Mirela Bugdol, a III miejsce – Jakub Górka, natomiast w kategorii dziecięcej: I miejsce przypadło świetlicy w Tworkowie, II miejsce – Klaudii Piszczan, a III miejsce – Michałowi Bugdolowi. Przyznano też wyróżnienia: Amelii Wieder, Nikodemowi Blokeszowi, Łukaszowi Siwoniowi, Martynie Fulneczek, Genowefie Bugli, podopiecznym świetlicy w Roszkowie, Piotrowi Bugdolowi, który jednocześnie był najmłodszym uczestnikiem wystawy, a także wyróżniono za przepiękne szopki rodziny Uliczków i Buglów.

(ewa)

  • Numer: 51/52 (1331/1332)
  • Data wydania: 19.12.17
Czytaj e-gazetę