Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Nowy plac zabaw dodatkową atrakcją świątecznego kiermaszu

19.12.2017 00:00 red

Tegoroczny kiermasz świąteczny w Bolesławiu poprzedziło otwarcie nowego placu zabaw, na który przede wszystkim czekali najmłodsi mieszkańcy sołectwa. Na inwestycję, którą tworzą urządzenia do wspinania się, zjeżdżalnia oraz huśtawka, przeznaczono 25 tys. zł z nagrody, jaką sołectwo zdobyło w Konkursie „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”. Drugie tyle dofinansowała gmina, z przeznaczeniem na prace montażowe i wykończeniowe placu zabaw, który znajduje się w sąsiedztwie bolesławskiego przedszkola i szkoły.

Bolesławianie kuszeni zapachem grzanego wina, kiełbasami z grilla, tostami, frytkami, ciastem cebulowym, ciasteczkami i ciepłymi pączkami mogli zakupić ozdoby świąteczne, a także wspólnie biesiadować przy muzyce Brunona Stuchłego.

Kiermasz świąteczny tradycyjnie przygotowali: miejscowe DFK wraz z przewodnicząca Marią Bartosz doglądającą całości, KGW Bolesław sprawującego pieczę na serwowanymi potrawami, Komitet Rodzicielski, OSP udostępniająca swą remizę oraz nauczyciele i rodzice dzieci z bolesławskiego przedszkola i szkoły. One też uświetniły swymi występami program przedświątecznego spotkania.

(ewa)

  • Numer: 51/52 (1331/1332)
  • Data wydania: 19.12.17
Czytaj e-gazetę