Czwartek, 21 marca 2019

imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

RSS

Sędziowie z Raciborza zagrają w Arenie Rafako. Będą bronili mistrzostwa Śląska

12.12.2017 00:00 red.

Za miesiąc, 13 stycznia 2018 roku w Arenie Rafako w Raciborzu odbędą się XXIV Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej. Gospodarzem będą raciborscy sędziowie, którzy przed rokiem wywalczyli tytuł mistrzowski.

Kolegium Sędziów Podokręgu Racibórz ostatni raz organizował taką imprezę pięć lat temu. Wówczas turniej nie poszedł po jego myśli biorąc pod uwagę wydarzenia na parkiecie. Sędziowie zajęli wtedy drugie miejsce od końca. Od tego czasu sporo się zmieniło i do ich drużyny dopłynęło sporo świeżej krwi, która przed rokiem pomogła w zdobyciu tytułu mistrza Śląska. Taki wynik przyjęto jako sensację, bo raciborski podokręg po raz pierwszy w historii sięgnął po to trofeum, wcześniej stając tylko raz na podium (3. miejsce). To jedna z niewielu okazji kiedy można zobaczyć w akcji tych, którzy na co dzień są rozjemcami piłkarskich meczów. Skład mistrzowskiej ekipy: Marcin Bednarz, Robert Wala, Piotr Jeziorski, Tomasz Sobeczko, Grzegorz Wojda, Mirosław Niedziela, Stanisław Wieczorek, Oliwer Huptaś, Kamil Laska, Piotr Poznański.

W zbliżającej się edycji w Raciborzu zabraknie najprawdopodobniej kluczowego zawodnika w ekipie raciborskich sędziów - Tomasza Sobeczki, który został okrzyknięty najlepszych zawodnikiem turnieju organizowanego w Mysłowicach. Raciborski arbiter zmaga się od dłuższego czasu z kontuzją.

(kozz)

  • Numer: 50 (1330)
  • Data wydania: 12.12.17
Czytaj e-gazetę