Sobota, 16 lutego 2019

imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

RSS

Strona stronie nie równa

12.12.2017 00:00 red.

23 listopada w Sejmiku Województwa Śląskiego wręczono nagrody w konkursie na najpiękniejszą wieś województwa. Jak podawaliśmy wcześniej, w kategorii stron internetowych drugie miejsce zajęła witryna Szonowic (szonowice.gmina–rudnik.pl).

Nagrodę z rąk marszałka Stanisława Dąbrowy odebrała sołtys Szonowic i główny administrator strony, Karina Lasak. Gratulowano również całej radzie sołeckiej oraz mieszkańcom wioski. Nagrodą za to osiągnięcie jest 1500 zł.

Temat powrócił podczas sesja rady gminy, 29 listopada. Radni, w tym przewodniczący rady Mirosław Golijasz, dziwili się temu, że podobnych ocen nie zbiera strona internetowa urzędu gminy. Dla przypomnienia, w zestawieniu z 2014 r. witryna gminy Rudnik dostała najniższe noty w całym powiecie. Od tamtej pory, pomimo krytycznych głosów części radnych, nic się nie zmieniło. – Szkoda, że strona gminy jest tak nisko oceniana – odniósł się do powyższego, na ostatniej sesji M. Golijasz. Uwaga o tyle trafna, że za prowadzenie obu witryn odpowiada ta sama osoba. Na sesji ktoś jeszcze dodał, że na stronie gminy nic się nie dzieje. Wójt A. Pieruszka zdecydowanie na ten zarzut odparował, że to nieprawda, bo cały czas pojawiają się tam nowe informacje.

(woj)

  • Numer: 50 (1330)
  • Data wydania: 12.12.17
Czytaj e-gazetę