Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Duży kaliber: Wodzisławscy strażacy dostaną nową drabinę

21.11.2017 00:00 red.

WODZISŁAW, RACIBÓRZ W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu - Zdroju przeprowadzono szkolenie operatorów samochodów z drabiną mechaniczną. Wkrótce taki pojazd trafi do PSP w Wodzisławiu.

– Do tej pory używaliśmy drabiny o długości 30-metrów - mówi brygadier Jacek Filas, dowódca jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w PSP w Wodzisławiu. Drabina, której używali do tej pory strażacy z Wodzisławia ma już 40 lat. - Jest już praktycznie na wykończeniu dlatego najwyższy czas na zmianę. Nowa będzie miała długość aż 42 metrów i co ważne włamane ostatnie przęsło, co pozwoli np. oprzeć je o dach - wylicza strażak. Aby obsłużyć nowe urządzenie strażacy już zaczynają ćwiczyć.

Tygodniowe zajęcia odbyły się na podstawie programu przygotowanego przez Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach i obejmowały szkolenie teoretyczne i praktyczne (44 godziny zajęć) które zakończono egzaminem. W zajęciach uczestniczyło 20 strażaków z KW PSP w Katowicach (1 osoba), KM/P PSP Jastrzębie-Zdrój (7), Wodzisław Śląski (6), Racibórz (4) i Cieszyn (2).S

Szkolenie było zorganizowane bezpłatnie przez dostawcę sprzętu na podstawie umowy zawartej przez KW PSP w Katowicach dotyczącej dostawy pojazdu z drabiną, który niebawem wzbogaci zasoby sprzętowe Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim. Komenda Miejska PSP w Jastrzębiu-Zdroju udostępniła salę szkoleniową oraz własny samochód z drabiną w celu wykorzystania podczas zajęć szkoleniowych.

(acz)

  • Numer: 47 (1327)
  • Data wydania: 21.11.17
Czytaj e-gazetę