Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Duży kaliber: Produkowali papierosy w garażu

21.11.2017 00:00 red.

RYBNIK, REGION Policjanci z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zastali właścicieli nielegalnej fabryki tytoniu w momencie, kiedy przy użyciu specjalnej maszynki, przetwarzali liście tytoniu na gotowy już do sprzedaży produkt.

Właściciele nielegalnego biznesu w jednym z garaży na terenie Boguszowic, przy pomocy specjalnej maszyny cięli i pakowali tytoń. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku, przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach. Podczas przeszukania śledczy zabezpieczyli prawie 30 kg liści tytoniu oraz ponad 130 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Sprasowane liście jak również gotowa krajanka, były zapakowane w kartonach i workach. Policjanci zabezpieczyli również elektroniczną wagę oraz maszynkę do przetwarzania liści tytoniu na gotowy do sprzedaży produkt. Właściciele nielegalnej fabryki – 52-letnia kobieta oraz 23-letni mężczyzna, zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy wyliczyli, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosła ponad 80 tysięcy złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania tytoniu bez wymaganych polskich znaków akcyzy oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych w postaci papierosów. Za popełnione przestępstwo skarbowe grozi im bardzo wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

(acz)

  • Numer: 47 (1327)
  • Data wydania: 21.11.17
Czytaj e-gazetę