Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Bilety na Gwiazdkę Serc już są. Nowiny też wystąpią!

21.11.2017 00:00 red.

Koncertu Charytatywny Gwiazdka Serc odbędzie się w piątek 15 grudnia o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury. W tym roku Racibórz świętuje 800 lat nadania praw miejskich, więc tegoroczne motto przedsięwzięcia brzmi „800–lecie! Co o tym wiecie?”

Od 17. lat członkowie Raciborskiej Izby Gospodarczej gromadzą znanych raciborzan, by w grudniowy wieczór pokazali się z zupełnie innej strony. W tym roku, w rolach głównych zobaczymy m.in. lokalnych samorządowców, przedsiębiorców, urzędników, dziennikarzy czy nauczycieli. Raciborskie VIP–y zaprezentują swoje aktorskie, wokalne, taneczne, kabaretowe oraz recytatorskie talenty. Widowisko, jakim jest Gwiazdka Serc ma wymiar charytatywny. Dochód uzyskany ze sprzedaży biletów – cegiełek trafi do potrzebujących. Wszyscy występujący robią to na zasadzie wolontariatu.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ wpisuje się w obchody 800–lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Hasło przewodnie koncertu nawiązuje do jubileuszu– „800–lecie! Co o tym wiecie!”. W koncercie wystąpi także redakcja Nowin Raciborskich. Jej damsko – męska reprezentacja zaśpiewa piosenkę napisaną i skomponowaną przez Katarzynę Gruchot. Treść utworu traktuje o powstaniu i rozwoju gazety.

Bilety cegiełki zakupić można: w siedzibie RIG przy ul. Batorego 7 (I p.), w kasie Raciborskiego Centrum Kultury, Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Kilińskiego 2 oraz Piwiarni Racibórz, ul. Wojska Polskiego 9H.

Środki finansowe jakie udało się zebrać, tylko podczas ubiegłorocznej edycji koncertu, to kwota ponad 30 tys. zł. Przekazano je m.in.: na ciepłe posiłki dla najuboższych dzieci z raciborskich szkół. Wsparcie otrzymał także Zespół Szkół Specjalnych na organizację obozu sportowo – kondycyjnego oraz zabiegi rehabilitacyjne. Z pomocy skorzystało stowarzyszenie „Spektrum”. Ufundowano również stypendia za dobre wyniki w nauce.

JK/red

  • Numer: 47 (1327)
  • Data wydania: 21.11.17
Czytaj e-gazetę