Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Duży kaliber: Lekarz przyleciał helikopterem

07.11.2017 00:00 red.

RYBNIK 31 października po godzinie 14.00 w pobliżu rybnickiego szpitala doszło do dramatycznej akcji ratunkowej. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Około godziny 14.00 dyspozytor pogotowia przyjął zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie w jednym z domów w rybnickiej dzielnicy Orzepowice. Zgłoszenie dotyczyło ul. Dzikiej Róży, przylegającej do rybnickiego szpitala. Na miejsce skierowano karetkę pogotowia ratunkowego z tzw. zespołem P (podstawowym), złożonym z ratowników medycznych.

Kiedy zespół dojechał na miejsce okazało się, że u 58-letniego mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Ratownicy natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej. Zespół P to zespół bez lekarza na pokładzie. Dyspozytor ściągnął więc do Orzepowic śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Gliwicach z lekarzem na pokładzie.

O zabezpieczanie prowizorycznego lądowiska, które urządzono na ul. Storczyków poproszono straż pożarną. Mimo długiej reanimacji, lekarz LPR musiał stwierdzić zgon mężczyzny. Śmigłowiec wrócił do bazy w Gliwicach.

(acz)

  • Numer: 45 (1325)
  • Data wydania: 07.11.17
Czytaj e-gazetę