Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Połączyła ich praca na roli

07.11.2017 00:00 red.

Elżbieta i Jan Bębenkowie z Brzeźnicy obchodzą w tym roku diamentowe gody. Z okazji 60-lecia pożycia małżeńskiego odwiedził ich wójt Alojzy Pieruszka wraz z Michaelą Proba z USC. Jubilaci jak zwykle opowiedzieli im w skrócie swoją historię.

Jan pochodzi z Laskowa (powiat Limanowski). Miał pięcioro rodzeństwa, z którymi wychowywał się na gospodarstwie rolnym. Do gminy Rudnik przyjechał w 1954 r. po świętach Wielkanocnych. Elżbieta urodziła się w Miedoni, a do Brzeźnicy przeprowadziła się gdy miała 3 latka. Miała czterech braci i siostrę.

Ślub cywilny zawarli 22 września 1957 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ligocie Książęcej, a ślub kościelny 29 września 1957 r. w swojej parafii w Łubowicach. Jan przez 37 lat, aż do emerytury pracował w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Brzeźnicy. Był radnym w Gromadzkiej Radzie w Łubowicach oraz radnym wojewódzkiej rady najpierw w Opolu, później w Katowicach. Jubilatka, podobnie jak mąż, pracowała w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Brzeźnicy, gdzie oboje się poznali. Po ślubie zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci. Małżonkowie doczekali dwóch córek, dwóch wnuczek i trzech wnuków) oraz czterech prawnuczek i sześciu prawnuków.

Redakcja Nowin dołącza do życzeń zdrowia, pomyślności oraz kolejnych jubileuszy dla państwa Bębenków z Brzeźnicy.

(woj)

  • Numer: 45 (1325)
  • Data wydania: 07.11.17
Czytaj e-gazetę