Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Strażniczki bezpieczeństwa w Pietrowicach Wielkich

07.11.2017 00:00 red.

Gospodynie wiejskie, strażniczkami bezpieczeństwa na wsi – to idea szkoleń, które połączone są z konkursem wiedzy na temat zagrożeń, które stwarza praca w rolnictwie. Tradycyjnie do udziału już w 10. spotkaniu zorganizowanym w pietrowickim Centrum Społeczno-Kulturalnym, zaproszono kobiety ubezpieczone w KRUS oraz sołtysów.

Tym razem oprócz wykładu Agnieszki Plaskacz – specjalistki ds. prewencji i rehabilitacji BT KRUS w Raciborzu, jak zapobiegać wypadkom podczas prac polowych i w gospodarstwie rolnym, rolnicy mogli zapoznać się z ustawą o ochronie zwierząt, którą omówiła Elżbieta Antonin z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Raciborzu.

Szkolenie w szczególności dla pań mieszkających na wsi, które – podobnie, jak rolnicy – powinny wiedzieć co robić, aby praca w gospodarstwie była bezpieczna i bezwypadkowa, zakończyło się tradycyjnie konkursem wiedzy. Do jej sprawdzenia posłużyła krzyżówka z 22 pytaniami, a jej szybkie i prawidłowe rozwiązanie nagrodzono atrakcyjnymi upominkami. Uhonorowano nimi, za I miejsce – Małgorzatę Ewelinę Szczepaniak, za II miejsce – Teresę Pawlik i za III miejsce – Małgorzatę Marię Szczepaniak. Wśród sołtysów najlepsza była Urszula Herud, na II miejscu – Jan Lesznik, a na III miejscu – Gerard Glania. Ponadto wyróżniono rolników – Bernarda Szubę i Jana Fieglera.

Nagrody wręczali: kierownik referatu ochrony środowiska i rolnictwa Starostwa Powiatowego w Raciborzu Krzysztof Sporny i kierownik kierownik Placówki Terenowej KRUS w Raciborzu Krystyna Lancman.

Konkurs zorganizowany został przez KRUS, PZDR w Raciborzu wspólnie z raciborskim Starostwem Powiatowym.

(ewa)

  • Numer: 45 (1325)
  • Data wydania: 07.11.17
Czytaj e-gazetę