Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Mysłowiczanin nowym szefem krzyżanowickiego OPS

07.11.2017 00:00 red.

Nowym kierownikiem OPS w Krzyżanowicach został mysłowiczanin Adam Ochmański z wykształcenia politolog społeczny. Przez cztery lata był kierownikiem działu świadczeń rodzinnych w MOPS w Mysłowicach. Wcześniej przez sześć lat pracował w tamtejszym urzędzie miasta, gdzie zajmował się również sprawami socjalnymi.

– Zawiadywałem 60-milionowym budżetem w zakresie świadczeń 500+, funduszy itp. Ponieważ musiałem przerobić 10 tys. wniosków w ciągu 2 – 3 miesięcy, człowiek nie był podmiotem, a wyłącznie liczbą. Dziś chciałbym skupić się na tym, czym nie mogłem zajmować się w swojej poprzedniej pracy, a więc na indywidualnych przypadkach ludzi i ich potrzebach. Chciałbym poznać społeczność lokalną i rodziny, które korzystają z ośrodka – wyjaśnił nowy kierownik.

Po okrzepnięciu na miejscu, zapowiada, że zajmie się poszczególnymi przypadkami osób i spróbuje im pomóc wyjść z problemów. – Główną zasadą opieki społecznej nie jest wyłącznie wypłacanie pieniędzy, ale praca, aby potrzebująca osoba przy wsparciu środków publicznych wyszła z trudnej sytuacji – przekonuje szef krzyżanowickiego OPS.

(ewa)

  • Numer: 45 (1325)
  • Data wydania: 07.11.17
Czytaj e-gazetę