Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Zasiedli do wigilijnej uczty

20.12.2016 00:00 QLA

W grudniowy przedświąteczny czas osoby starsze chętnie spotykają się, by pobyć razem, porozmawiać, przełamać się opłatkiem. Taka też idea przyświeca organizowanej już po raz 13. uroczystej wigilii dla seniorów w Domu Kultury w Kobyli.

– W naszej gminie spotkanie opłatkowe z seniorami stało się już tradycją. Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący nowy rok, to szczególny okres w życiu każdego człowieka. W grudniowe wieczory snujemy refleksje nad tym co minęło i co planujemy na przyszłość, śpiewamy piękne polskie kolędy. Dzisiaj, podobnie, jak w wigilijny wieczór, będziemy łamać się opłatkiem z najbliższymi. Niech ten piękny zwyczaj przybliży nas do siebie, rozgrzeje nasze serca, niech wigilia stanie się ucztą miłości – powiedział dziękując seniorom za przybycie na spotkanie wójt Grzegorz Niestrój.

Przy świątecznie zastawionych stołach zasiadło ok. 130 mieszkańców gminy Kornowac. – Zaprosiliśmy 354 osoby, które ukończyły 75 lat. Zawsze na naszych wigiliach jest powyżej 100 seniorów. Przychodzą ludzie samotni, pary małżeńskie, a także jest liczna grupa osób zaprzyjaźnionych. Czasem spotykają się na naszej wigilii znajomi z różnych miejscowości, którzy nie widzieli się przez lata – tłumaczy kierownik OPS w Kornowacu Katarzyna Buczek. Dodaje też, że osoby, które nie mogły dojechać własnym transportem, przywiezione zostały przez strażników miejskich.

Wieczór opłatkowy seniorom umilił piękny występ uczniów ZSP w Kobyli pod kierunkiem Katarzyny Cieślik. Zwycięstwo dobra nad złem zamanifestowali pouczającą historią skąpego Scrooge'a z dickensowskiej „Opowieści wigilijnej”. W przygotowanie spotkania zaangażowali się pracownicy kornowackiego OSP, Domu Kultury w Kobyli wraz z dyrektor Wiesławą Bochynek oraz panie z KGW.

(ewa)

  • Numer: 51/52 (1281/1282)
  • Data wydania: 20.12.16
Czytaj e-gazetę