Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Kolędowali od przedszkola do końca szkoły

20.12.2016 00:00 QLA

Z całej gminy ściągają do Wojnowic w świątecznym okresie utalentowane muzycznie dzieci. Przedszkolaki i uczniowie podstawówki prezentują się w miejscowej szkole w kolędach i pastorałkach. Ocenia ich jury ze specjalistkami od teatru i śpiewu.

Dwa razy w ciągu roku plonem swej pracy z dziećmi i młodzieżą chwalą się nauczyciele muzyki ze szkół gminnych – Róża Buchcik i Kornelia Pawliczek-Błońska. W obu przypadkach to okresy przedświąteczne – bożonarodzeniowy i wielkanocny. Przeglądy młodych i utalentowanych muzycznie odbywają się w Wojnowicach i Borucinie. – Dzięki popularności telewizyjnych programów jak „Mam talent” chętnych do śpiewania przybywa – przyznaje R. Buchcik. W wojnowickim przeglądzie 14 grudnia wzięło udział ponad 30 dzieci z całej gminy.

Kto okazał się najlepszy? W kategorii dzieci młodszych nagrodzono Kamilę Sławik, a wśród starszych pierwsze miejsce przyznao Wiktorii Sławik oraz Wiktorii Szebel. Za grę na instrumentach nagroda główna przypadła Marcie Plurze i Dawidowi Pohlmanowi.

Była to już 9. edycja tego muzycznego konkursu. Przyglądał się jej wiceburmistrz Jarosław Gołkowski. Oceny końcowe wydało jury w składzie: Dorota Chlubek (m.in. prowadzi w Borucinie Teatrzyk Niewielki), Bogusława Heiduczek – radna i szefowa KGW oraz Agnieszka Błońska – piosenkarka.

(m)

  • Numer: 51/52 (1281/1282)
  • Data wydania: 20.12.16
Czytaj e-gazetę