Poniedziałek, 15 lipca 2019

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Dzieciom należy się przyjemność

20.12.2016 00:00 QLA

Grupa kobiet z Cyprzanowa, tzw. Senior-Fitki stale odwiedzają miejscową placówkę opiekuńczo-terapeutyczną by jej podopiecznym sprawić trochę radości. W okresie świątecznym tych odwiedzin też nie mogło zabraknąć.

Senior-fitek jest ogółem 10 i tworzą rodzaj koła gospodyń wiejskich, choć zjednoczyły się na ćwiczeniach fitnesowych, które odbywają się regularnie w świetlicy nad remizą. Odkąd 3 lata temu w Cyprzanowie powstała placówka będąca rodzajem domu dziecka, panie dbają o jego pensjonariuszy i traktują jako pełnoprawnych mieszkańców wsi. Dzieci są ministrantami, grają w LKS-ie i pomagają w OSP. Chodzą też do miejscowej szkoły. Aktualnie przebywa w ośrodku kilkunastu wychowanków.

W środowe popołudnie 13 grudnia przyszły spotkać się z młodymi przyjaciółmi: Monika Główczak, Danuta Rząsa, Krystyna Legan, Adelajda Mały, Krystyna Herud i Maria Kurka. – Kiedy zawitałyśmy tu po raz pierwszy, trema była po obu stronach. Dziś nie ma już po niej śladu. Przynosimy im prezenty, bo dzieciom należą się przyjemności – podkreślają seniorki. Z ich obecności bardzo zadowolone są panie zarządzające placówką – Małgorzata Strzelczyk i Alfreda Staniek. Uważają współpracę mieszkańców z podopiecznymi za wzorową.

(m)

  • Numer: 51/52 (1281/1282)
  • Data wydania: 20.12.16
Czytaj e-gazetę