Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Śpiewali kolędy jednym głosem

20.12.2016 00:00 QLA

Znane kolędy w wykonaniu młodych mieszkańców gminy Krzyżanowice rozbrzmiewały w Centrum Kultury w Tworkowie. Już po raz 12. mali i nieco starsi kolędnicy popisywali się znajomością utworów świątecznych  w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim pt. „Weihnachten mit Weihnachtslieden – Święta z Kolędą”. W tym roku tradycję kolędowania podtrzymało ok. 170 wykonawców: przedszkolaków, uczniów klas I – III, IV – VI i gimnazjalistów.

– Pięknie zaśpiewaliście, jesteście fantastyczni – chwaliła najmniejszych wykonawców, przewodnicząca jury, muzyk Zuzanna Ortzmann. Podziękowała też nauczycielom i rodzicom, podkreślając, że niełatwo przygotować grupę, by zaśpiewała jednym głosem.

– To pierwsze kroki, które dzieci stawiają na scenie, język niemiecki też jest jeszcze im obcy i potrzebują czasu, aby poćwiczyć. Z doświadczenia wiem, że w ciągu roku, dwóch lat ten rozwój będzie ogromny, co widać u starszych dzieci – oceniła umiejętności wokalne i językowe Zuzanna Ortzmann. W komisji towarzyszyli jej muzyk i dyrygent Jan Goldmann oraz przewodniczący Rady Gminy w Krzyżanowicach Brunon Grzibek.

Koncert galowy połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 15 stycznia w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Tworkowie.

(ewa)

  • Numer: 51/52 (1281/1282)
  • Data wydania: 20.12.16
Czytaj e-gazetę