Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (1278) Data wydania: 29.11.16
Czytaj e-gazetę

Wszystkie dzieci są nasze, kochane i potrzebne

Wszystkie dzieci są nasze, kochane i potrzebne

Było wspólne malowanie pod hasłem „Świat w oczach dziecka”, a także tworzenie świątecznych stroików, a na zakończenie – czas na zabawę, tańce oraz śpiew w andrzejkowym nastroju. W ten sposób zrealizowany został pomysł na skonsolidowanie dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi w ramach projektu „Wspólna akcja – Integracja”, finansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Spotkanie z udziałem dzieci z gminy Kornowac zorganizo

wane w Domu Kultury w Kobyli, przebiegało w ciepłym i radosnym nastroju. – Jesteśmy tu, aby się bawić – podkreśliła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu Wiesława Bochynek. Pomysł na zintegrowanie dzieci, a także ich rodziców i opiekunów był kontynuacją projektu wcześniej realizowanego przez OPS w Kornowacu. – To najlepszy projekt ośrodka, dzieci mogły się poznawać, rozwijać, a także realizować swoje pasje i zainteresowania – podkreśliła kierownik OPS w Kornowacu Katarzyna Buczek.

– Zanim OPS rozpoczął projekt i zintegrowaliśmy się, niektórzy ludzie nie wiedzieli, że są u nas osoby niepełnosprawne. Dziś bariera została przełamana, a rodzice dzieci niepełnosprawnych są podbudowani akceptacją społeczną. Cieszę się, że projekt jest kontynuowany i są jego efekty w liczbie osób przychodzących na zajęcia – stwierdził stale uczestniczący w spotkaniach przewodniczący komisji oświaty, kultury i zdrowia Jan Zaczyk.

Zajęcia z udziałem dzieci niepełnosprawnych będą kontynuowane w domach kultury również poza projektem. – Istnieje taka potrzeba, ludzie sami zgłaszają się do nas, chcąc nadal uczestniczyć w tego typu zajęciach, integrować się. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy uczestnikami takich spotkań. Pomimo różnego stopnia niepełnosprawności wszyscy są nasi, kochani i potrzebni – zapewnia dyrektor Wiesława Bochynek.

Przyznaje też, że bez udziału pracownic i obsługi domów kultury nic nie zdołałaby zrobić. W przygotowanie spotkania zaangażowały się: Maria Łomnicka, Aleksandra Pytlik, Daniela Widota, Małgorzata Drzeniek, Katarzyna Palik.

(ewa)