Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Czas na zawodowców 2.0

22.11.2016 00:00 PRA

Czas na  zawodowców 2.0

Ruszyliśmy z drugą edycją naszego projektu edukacyjno-medialnego. Od teraz, przez najbliższe pół roku, raz w miesiącu przeczytacie Państwo o bezrobociu i pracy, szkołach i zakładach pracy, szansach i zagrożeniach karier młodych ludzi.

Dowiecie się, czego i w jaki sposób uczą się uczniowie naszych szkół zawodowych i techników. Lektura wywiadów z pracownikami Eko-Okien, Mieszka, Rafako i Rafametu da Wam wyobrażenie tego, jak wygląda praca w tych zakładach i czy nauka zawodu opłaciła się absolwentom naszych szkół. Eksperci rynku pracy i psychologowie doradzą w obiorze perspektywicznych kierunków i odradzą naukę tych zawodów, na które nie ma już/nie będzie zapotrzebowania.

Dlaczego poświęcimy tym zagadnieniom aż tyle miejsca? Uważamy, że warto aby nasza młodzież rozsądnie zaplanowała swoją ścieżkę nauki i rozwoju zawodowego. Chcemy, aby jak najmniej młodych ludzi stawało twarzą z twarz z koniecznością emigracji będącą pochodną błędnych wyborów edukacyjnych. Życzymy młodzieży, aby mogła uczyć się, a następnie rozwijać zawodowo tu na miejscu – wśród swoich.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. W tym przysłowiu zawiera się miła sercu każdego z nas prawda. Jednak każdy z nas musi zadbać o to, by stare porzekadło nie stało się frazesem. Nikt nas w tym nie wyręczy.


Wojciech Żołneczko

dziennikarz „Nowin Raciborskich” oraz portalu nowiny.pl

  • Numer: 47 (1277)
  • Data wydania: 22.11.16
Czytaj e-gazetę