Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Duży Kaliber: Na służbie

22.11.2016 00:00 PRA

Na służbie

Zadymienie w Nędzy

9 listopada strażacy interweniowali w budynku przy ul. Sienkiewicza w Nędzy. Po rozpaleniu w piecu centralnego ogrzewania, w domu wyczuwalny był swąd dymu. Strażacy sprawdzili detektorem wielogazowym wszystkie kondygnacje budynku, jednakże nie stwierdzili obecności w powietrzu szkodliwych dla zdrowia substancji.

Zderzenie w Rudach

20 listopada około godz. 11.30 strażacy interweniowali na ul. Kolonia Renerowska w Rudach, gdzie doszło do zderzenia osobowego nissana z fordem transitem. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Strażacy (JRG Racibórz, OSP Rudy) zabezpieczyli miejsce kolizji, uprzątnęli jezdnię z elementów rozbitych pojazdów oraz neutralizowali plamy substancji ropopochodnych, które wyciekły z samochodów. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

Czad zaatakował

21 listopada strażacy interweniowali przy ul. Opawskiej w Raciborzu, gdzie w jednym z mieszkań stwierdzono obecność tlenku węgla. Strażacy wyjechali do akcji o godz. 7.56. Po dotarciu na miejsce stwierdzili obecność w powietrzu tlenku węgla. Cztery osoby trafiły do szpitala z objawami zatrucia śmiercionośnym związkiem.

  • Numer: 47 (1277)
  • Data wydania: 22.11.16
Czytaj e-gazetę