Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Łączy je zabawa i wspólne pieczenie ciasteczek

22.11.2016 00:00 PRA

Łączy je zabawa i wspólne pieczenie ciasteczek

Nic lepiej nie oddaje atmosfery imprezy niż szczery śmiech dzieci. Gdy tych uśmiechów jest wiele i to na ustach niepełnosprawnych osób, sukces jest podwójny. Przejawem takiej radości ze wspólnej zabawy są organizowane od ponad 20 lat Spotkania Integracyjne ”Dzieci – dzieciom”.

W tym roku w Centrum Kultury w Tworkowie z mieszkankami „Różowego Pałacu” oraz dziećmi niepełnosprawnymi z gminy Krzyżanowice spotkali się uczniowie z ZSO w Bieńkowicach, skupieni w Szkolnym Klubie Wolontariuszy.

Pląsy, tańce, gry rytmiczne prowadzone przez występujących w bajkowych kostiumach Marcina Jendorowicza – katechetę z bieńkowickiej szkoły oraz Sabinę Ciuraszkiewicz z tworkowskiej placówki kultury podrywały wszystkich do zabawy. W przerwie pomiędzy harcami młodzi wolontariusze z klubu „Z sercem na dłoni” dla prawie 70-osobowej widowni wystawili bajkę.

Kulminacyjnym był natomiast moment pieczenia ciasteczek. Wszystkie dzieci wraz z opiekunami formowały rozmaite wzory i kształty z ciasta, które następnie trafiło do piekarnika, a potem na stół w formie poczęstunku.

Celem spotkania, jak podkreśla Sabina Ciuraszkiewicz jest zintegrowanie dzieci, oswajanie z niepełnosprawnością poprzez różne formy zabawy. – Dzieci bardzo lubią przygotowywać wypieki, to najważniejszy moment naszego spotkania. Pojawił się nawet pomysł, aby zmienić nazwę imprezy na „Święto pieczonego ciasteczka” – śmieje się pani Sabina.

Sposobność, to takiego integracyjnego spotkania stworzyli dyrektor GZOKSiT w Tworkowie Daria Wieczorek wraz dyrektorem ZSO w Bieńkowicach Dariuszem Krawczykiem.

(ewa)

  • Numer: 47 (1277)
  • Data wydania: 22.11.16
Czytaj e-gazetę