Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Na romską nutę

22.11.2016 00:00 PRA

bawili aktorzy Teatru „Na Zamku”

Zachwycili się kulturą romską, pięknymi strojami i porywającą muzyką. Poderwali do wspólnej zabawy publiczność bawiąc ją wspaniałym występem „Graj piękny Cyganie”. Widowisko w wykonaniu Teatru Amatorskiego „Na Zamku” wpisuje się w cykl spektakli z „Biesiadą przez świat”. Do przedstawienia scenariusz, scenografię, a także artystów przygotowała Teresa Okaj, a świetną oprawą muzyczną oraz wykonaniem cygańskich piosenek zachwycił Łukasz Jerzy Porwoł. Romskie rytmy przeplatały się z poezją oraz tańcami, a klimatu występu dopełniły barwne cygańskie stroje, uszyte przez Agatę Kucharzyk z Będzina. Kostiumy sfinansowane zostały ze środków projektu, zrealizowanego w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz w 2015 r.

– Na naszych spotkaniach przy wesołej muzyce chcemy bawić państwa, jak umiemy najlepiej. Jesteśmy wzruszeni, że aż tyle osób przyszło na nasz występ – powiedziała Teresa Okaj.

Ponieważ sala raciborskiego Zamku Piastowskiego wypełniona była po brzegi, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu Grażyna Wójcik zaprosiła na drugi występ Teatru Amatorskiego „Na Zamku”, który odbył się następnego dnia po premierze.

(ewa)

  • Numer: 47 (1277)
  • Data wydania: 22.11.16
Czytaj e-gazetę