Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Duży kaliber: Chciał zabić sąsiadkę

25.10.2016 00:00 red.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego raciborskiej komendy zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który zaatakował 63-letnią kobietę. Napastnik zadał jej kilka ciosów pięścią w głowę i dusił.

Do zdarzenia doszło 15 października wieczorem, w jednym z raciborskich bloków. Mężczyzna wtargnął do mieszkania kobiety. Wywiązała się kłótnia, w czasie której zaatakował kobietę – wymierzył kilka ciosów w głowę, a następnie zaczął ją dusić sąsiadkę. Kobiecie udało się wydostać z rąk oprawcy.

– Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali osobę związanego z przestępstwem. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec Raciborza – informuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Zatrzymany mężczyzna ostanie noce spędził w policyjnym areszcie. 17 października został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 55-letniego mieszkańca Raciborza na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa, grozi mu kara dożywotniego więzienia. Podejrzany został już doprowadzony do zakładu karnego.

(ż)

  • Numer: 43 (1273)
  • Data wydania: 25.10.16
Czytaj e-gazetę