Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Emeryci z Budzisk rozbawieni do łez

25.10.2016 00:00 red.

BUDZISKA

W świetlicy wiejskiej w Budziskach, w obecności burmistrza Pawła Machy i dyrektora MOKSiR w Kuźni Michała Fity, emeryci świętowali swój Dzień Seniora. Do sali przybyło 62 mieszkańców, a główną atrakcją był występ Kabaretu u Trudy z Nędzy, gdzie jedna z występujących liczy sobie 85 lat, a pamięcią zawstydziłaby niejednego młodego.

Spotkanie odbyło się w świetlicy, która doczekała się termomodenizacji dachu, a także odświeżenia wnętrz. Jak powiedział sołtys Adrian Juraszek, razem ze świetlicową siedliśmy i ustaliliśmy kolor ścian dla dzieci i dorosłych. Sala jest obecnie w jasnych kolorach z domieszką fioletu.

Ingeborga Depta, była sołtys, organizatorka spotkania Dnia Seniora wręczyła drobne upominki dla dwóch uczestniczek świetujących w ostatnim czasie 80. i 70. urodziny. Były to Łucja Kalemba i Elżbieta Koczy. Poza wspólnymi rozmowami, pysznym obiadem, seniorzy byli rozśmieszani przez Kabaret u Trudy, który przedstawił kilka skeczy na bardzo dobrym poziomie. Kolejne spotkanie dla seniorów zaplanowane jest na Mikołajki.

kozz

  • Numer: 43 (1273)
  • Data wydania: 25.10.16
Czytaj e-gazetę