Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Seniorzy zadomowili się na Staszica

25.10.2016 00:00 red.

Raciborska Rada Seniorów za sukces może poczytać sobie sfinalizowanie inicjatywy utworzenia w mieście Klubu Seniora. To centrum spotkań starszych mieszkańców Raciborza znajduje się przy ul. Staszica, a swoje podwoje otworzy już w listopadzie.

W konkursie ogłoszonym przez raciborski Urząd Miasta na prowadzenie Klubu Seniora oraz organizację w nim zajęć pobudzających do aktywności życiowej osoby starsze, wyłoniono wspólną ofertę dwóch organizacji senioralnych – Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu oraz Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podpisana została już umowa dotycząca przekazania dotacji na prowadzenie klubu, a aktualnie obie organizacje emeryckie czekają jeszcze na przekazanie im lokalu przez Miejski Zarząd Budynków – o czym poinformowała członków Rady Seniorów naczelnik wydziału spraw społecznych raciborskiego magistratu Iwona Trzeciakowska.

Przed otwarciem lokal wymaga wyposażenia w meble i sprzęty niezbędne do prowadzenia działalności klubowej. W pracach tych, jak i w samej organizacji takiego miejsca spotkań, pomoc w ramach wolontariatu, deklarują członkowie Rady Seniorów. Na tegoroczną działalność zarezerwowano 20 tys. zł, a w przyszłym roku – 35 tys. zł. Jeśli seniorzy, w szczególności ci samotni, wykażą zainteresowanie klubem, wówczas – jak zapowiada prezydent Mirosław Lenk – kolejne takie placówki mogą powstać w dzielnicach miasta.

(ewa)

  • Numer: 43 (1273)
  • Data wydania: 25.10.16
Czytaj e-gazetę