Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

W skrócie

25.10.2016 00:00 red.

Powiat

Biznes

Osiem filarów

W pałacyku Rafako odbyła się czwarta międzynarodowa edycja gali raciborskiego biznesu (nagroda jest przyznawana od 2008 roku). Za 2015 rok Filary Ziemi Raciborskiej przyznano firmom: Odlewni Rafamet, Izoserwisowi, Rotexowi, Stolarstwu Grzesik i Radiu Vanessa. Za działalność społeczną nagrodzono Aldonę Krupę Gawron, a za współpracę transgraniczną czeską firmę Pavelek. Nagrodę specjalną za rolę w edukacji i podnoszenie prestiżu miasta odebrała PWSZ Racibórz. Uroczystość zrelacjonował portal nowiny.pl

Brzezie

Ciemna Brzeska

Prezydent Lenk odrzucił propozycję radnego Leona Fiołki aby uzupełnić brakujący fragment oświetlenia ulicy Brzeskiej wraz ze ścieżką rowerową. Realizacja nie dojdzie do skutku bo koliduje z projektowanym węzłem komunikacyjnym Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna. – Rozbudowa w tym miejscu byłaby nierozsądna – napisał Fiołce włodarz miasta.

Komunikacja

Wiata stanie obok

Na przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu z ul. Strażacką (Brzezie), po stronie restauracji Finezja zostanie jeszcze w tym roku zabudowana nowa wiata. Mieszkańcy prosili o ustawienie takowej przy ul. Pogrzebieńskiej.

Rudy

Spotkanie z duchami

5 listopada na stacji kolejki wąskotorowej odbędzie się spotkanie z duchami. O godz. 16.30 ze stacji odjedzie specjalny pociąg, który pojedzie pełny wrażeń na spotkanie z duchami i starymi obrzędami. W planie m.in. warzenie na ognisku ziołowych wywarów i pieczenie kiełbasy. Sam przejazd w zamkniętym i ogrzewanym wagonie. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (tel. 531871952). Udział płatny.

Nędza

Więcej wody pitnej

645 tys. zł ma kosztować budowa drugiego zbiornika wody pitnej, w który chce zainwestować Przedsiębiorstwo Komunalne w Nędzy. Kolejny zbiornik ma zabezpieczyć potrzeby mieszkańców, szczególnie w okresie letnim. Jak poinformował prezes PK Marek Niewrzoł, jeszcze w tym roku powstać ma dokumentacja techniczna, a w przyszłym powinna ruszyć realizacja. Podobnie jak obecny zbiornik, nowy dwukomorowy obiekt ma się znaleźć w bliskim sąsiedztwie siedziby PK. Po jego uruchomieniu wodociągi będą dysponować 1 tyś m sześc. wody na dobę.

Nędza

Gotówka dla najzdolniejszych

Wójt Anna Iskała, podczas sesji rady gminy, przyznała stypendia za osiągnięcie wybitnych wyników w nauce. Najlepsi uczniowie musieli wykazać się wzorową albo bardzo dobrą oceną zachowania i średnią ocen co najmniej 5,75. Dodatkowo musieli zostać laureatem konkursu, olimpiady lub turnieju wiedzy i umiejętności o zasięgu co najmniej powiatowym. Każdy ze stypendystów odebrał nagrodę 1 tys. zł. Odebrali je: Elżbieta Galii, Dominika Gronert, Emilia Kałus, Robert Radaj, Wiktor Szopa, Patrick Tulec, Nicolas Wardenga i Julia Wojtek.

  • Numer: 43 (1273)
  • Data wydania: 25.10.16
Czytaj e-gazetę