Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

3 pytania do starosty Ryszarda Winiarskiego

25.10.2016 00:00 red.

Powiat

– Trwa remont ulicy Ocickiej, pojawiły się pierwsze problemy. Jak reaguje starostwo?

– Wiemy o trudnościach i musimy podjąć trudne decyzje. Nie mamy już innego wyjścia jak zamknąć tą ulicę w całości. Taki jest reżim budowlany, inaczej nie da się postąpić. Zrobimy to już w najbliższy weekend, w sobotę lub niedzielę. Zamknięcie dla ruchu osobowego musi potrwać do końca realizacji tej inwestycji.

– Zbliża się Wszystkich Świętych. W rejon cmentarza Jeruzalem zjedzie się wielu kierowców z zewnątrz.

– Policja i straż miejska będzie kierowała ruchem w święto i kierowała na okoliczne postoje. Kierowcy muszą nas zrozumieć. Tę drogę trzeba raz, a dobrze wyremontować i nie da się tego zrobić w aktualnych warunkach.

– Mieszkańcy Ocic będą musieli wydostawać się z dzielnicy ulicą Opawską, która jest teraz stale zakorkowana. Co pan im powie?

– Na Ocice będą regularnie kursować autobusy miejskie. Tylko im pozwolimy przejeżdżać przez teren budowy. Ustaliliśmy z kierownikami budowy, że częstotliwość przejazdu autobusów jest dopuszczalna, aby prowadzić prace. W dzień Wszystkich Świętych pojawią się dodatkowo darmowe przejazdy komunikacją miejską. Co do ulicy Opawskiej, to wystąpiliśmy do zarządcy drogi krajowej, aby wydłużyć czas zielonego światła na wyjeździe od strony Ocic. Mam też zapewnienie od ZDW, że ul. Głubczycka na 1 listopada będzie w całości przejezdna.

  • Numer: 43 (1273)
  • Data wydania: 25.10.16
Czytaj e-gazetę