środa, 8 lipca 2020

imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

RSS

II RAFAKO Półmaraton Racibórz – jeszcze więcej atrakcji i miejsc dla biegaczy

28.06.2016 00:00 QLA

BIEGI. Przygotowania do II RAFAKO Półmaratonu Racibórz ruszyły pełną parą. Poprzednia edycja biegu zakończyła się sukcesem, więc organizatorzy postanowili jeszcze bardziej uatrakcyjnić to wydarzenie. Nowością w tym roku jest medal łączony. Biegowi towarzyszyć będzie akcent charytatywny oraz piknik rodzinny. Liczbę uczestników zwiększono do 800. Zapisy trwają. 

Debiutujący latem ubiegłego roku RAFAKO Półmaraton Racibórz zakończył się sukcesem zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. Był to jak dotąd największy bieg organizowany w Raciborzu, który przyciągnął biegaczy z całej Polski, Europy, a nawet odległej Afryki. Organizatorzy postanowili kontynuować przedsięwzięcia. II edycja odbędzie się 28 sierpnia. Wzorem ubiegłego roku połączona będzie z Mistrzostwami Polski Energetyków w Półmaratonie. Zapisy już trwają. Zwiększyła się liczna uczestników do 800. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa, podobnie jak rok temu, posiada atest PZLA.

Na dzień przed rozpoczęciem biegu zaplanowano „Pasta Party”. Zaś przed samym startem odbędzie się profesjonalna rozgrzewka. Tegorocznemu biegowi również towarzyszyć będzie akcent charytatywny. Nowością w tym roku ma być strefa kibica, w której odbywać się będzie piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla całych rodzin. Na uwagę zasługuje również medal. Tym razem nie będzie to tradycyjny krążek, ale medal łączony, składający się z dwóch części. Złożony w całość będzie przedstawiał herb miasta. Zewnętrzną cześć (tarczę) zawodnicy otrzymają finiszując w majowym IX Biegu bez Granic. Kolejną część (połowę orła) zdobędą, gdy pokonają dystans II RAFAKO Półmaratonu Racibórz. Ukończenie obu biegów pozwoli skompletować oryginalny, pamiątkowy medal.

JK

  • Numer: 26 (1257)
  • Data wydania: 28.06.16
Czytaj e-gazetę