Piątek, 18 września 2020

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

„Aktywny Senior” zachęca do wspólnych wyjazdów

08.03.2016 00:00 red

Zachęcanie osób samotnych do korzystania z atrakcyjnych form wypoczynku, do wychodzenia z domu i integrowania się ze środowiskiem seniorów, zawierania nowych znajomości i przyjaźni – taka idea efektywnego spędzenie czasu na emeryturze, przyświeca Stowarzyszeniu Emerytów, Rencistów i Inwalidów Ziemi Raciborskiej „Aktywny Senior” w Raciborzu.

Organizacja powstała wiosną 2015 r., a jej trzyosobowy zarząd tworzą: prezes Stanisława Potaczek, sekretarz – Urszula Adamczak i skarbnik – Jolanta Zielińska. Obecnie stowarzyszenie skupia ok. 100 osób.

– W ubiegłym roku zorganizowaliśmy siedem lub osiem wycieczek, a także dwa turnusy wczasowe nad morzem, wiosenny w Świnoujściu i jesienny w Krynicy Morskiej. W tym roku również odbędą się wycieczki i wczasy. W maju planujemy trzydniowy wyjazd do Warszawy, który zorganizujemy po otrzymaniu dofinansowania – mówi prezes Stanisława Potaczek.

Stowarzyszenie „Aktywny Senior” proponuje emerytom w tym roku wczasy: w Jastrzębiej Górze, na turnusie rehabilitacyjnym w dniach 14 – 26 czerwca, w Macedonii – Ohrid nad jeziorem Ohrid w dniach 11 – 23 sierpnia oraz w Węgierskiej Górce w Beskidzie Żywieckim, na turnusie rehabilitacyjnym w dniach 29 sierpnia – 8 września (na turnusy rehabilitacyjne konieczne jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu).

– Nasze stowarzyszenie działa niezależne od Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, który jako organizacja postkomunistyczna dzieli się składkami z Katowicami i Warszawą. Dlatego zrezygnowałam tam z pracy, aby założyć organizację niezależną i nie dzielić się składkami, których do Katowic i Warszawy trafiało dużo, bo 30 proc. – twierdzi pani Potaczek.

Stowarzyszenie obecnie stara się o dofinansowania, ponieważ wielu starszych ludzi nie stać na udział w różnego typu imprezach. Apeluje też o zgłaszanie do stowarzyszenia osób samotnych. – Chcemy również współpracować z rodzinami, w których są osoby starsze. Chętnie pomożemy – mówi pani prezes.

(ewa)

  • Numer: 10 (1242)
  • Data wydania: 08.03.16
Czytaj e-gazetę