Niedziela, 20 września 2020

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Karta Senior 60+

08.03.2016 00:00 red

wielość przywilejów dla seniorów

Za połowę ceny raciborski emeryt może nabyć bilet na imprezy własne, organizowane przez Raciborskie Centrum Kultury, skorzystać z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji, bilet wstępu do Muzeum, który kosztuje 2 zł, a na niektóre usługi oraz świadczenia medyczne i stomatologiczne może uzyskać nawet 20 proc. zniżki. Upusty cenowe proponowane są też osobom korzystającym z kursów językowych czy też uczęszczającym na zajęcia taneczne. Tak działa Karta Senior 60+, która mieszkańcom miasta po 60. roku życia daje szereg przywilejów. Korzystać może z nich już 3857 osób, bo tyle kart Urząd Miasta w Raciborzu wydał emerytom.

Naprzeciw potrzebom seniorów wyszło ponad 60 instytucji i firm, które udzielają zniżek posiadaczom zielonego dokumentu, a są wśród nich kawiarnie i restauracje, kluby fitness, ośrodki wczasowe i sanatoryjne, przychodnie zdrowia, poradnie stomatologiczne i rehabilitacyjne, zakłady kosmetyczne, fryzjerskie, optyczne oraz wiele sklepów.

Aby skorzystać z oferty, jaką proponują instytucje i firmy, które przystąpiły do programu „Senior 60+”, osoby zameldowane lub mieszkające w Raciborzu mogą pobrać wniosek o wydanie karty w wydziale spraw społecznych lub biurze obsługi interesanta raciborskiego Urzędu Miasta, a następnie już wypełniony złożyć w jednym z tych dwóch wydziałów. Składając taki wniosek osobiście należy pamiętać o dokumencie potwierdzającym tożsamość i wiek, np. o dowodzie osobistym. Korzystając zaś z pomocy innej osoby przy załatwianiu formalności trzeba dodatkowo przygotować stosowne upoważnienie niezbędne do odbioru karty.

Niezależnie od karty, raciborscy emeryci korzystają z 50-proc. zniżek przy zakupie biletów w komunikacji miejskiej, a seniorzy, którzy ukończyli 70 lat mogą jeździć autobusami miejskimi za darmo.

(ewa)

  • Numer: 10 (1242)
  • Data wydania: 08.03.16
Czytaj e-gazetę