Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Posłanka Lenartowicz i poseł Sitarski do naszych usług

08.03.2016 00:00 red

Gabriela Lenartowicz podkreśla, że w parlamencie reprezentuje wszystkich mieszkańców powiatu raciborskiego, niezależnie od sympatii politycznych. Z kolei Krzysztof Sitarski chwali się zwycięstwem w batalii z Głównym Inspektoratem Pracy.

Gabriela Lenartowicz (PO) i Krzysztof Sitarski (Kukiz’15) odpowiedzieli na zaproszenie radnych i 29 lutego wzięli udział w sesji rady powiatu raciborskiego. – Na początku chciałabym zaprosić do kontaktu z biurem poselskim. Chcemy, żeby było to miejsce otwarte na ludzi, gdzie można przyjść i porozmawiać o sprawach publicznych – zwróciła się do radnych G. Lenartowicz. Biuro posłanki funkcjonuje przy ul. Opawskiej 13 w Raciborzu (I piętro, godz. pracy biura: pon. 12.00 – 18.00, wtorek i środa 10.00 – 16.00, czwartek 10.00 – 18.00, piątek – nieczynne).

G. Lenartowicz podkreśliła, że jest jedynym posłem z Raciborszczyny w parlamencie i czuje się zobowiązana reprezentować wszystkich mieszkańców powiatu – niezależnie od sympatii politycznych. Przekazała również radnym, że jako członek komisji środowiska oraz gospodarki weźmie udział w pracach nad aktualizacją lub zmianą ustawy o gospodarce odpadami. – Wiele zagadnień wymaga legislacyjnych korekt, więc jeśli państwo macie ze swojej strony potrzeby interwencyjne, ale też legislacyjne, to deklaruję, że będę państwa łącznikiem do parlamentu, szczególnie w tych komisjach, w których pracuję – powiedziała.

Krzysztof Sitarski powiedział radnym, że jako poseł będzie skupiał się na sprawach związanych z przemysłem wydobywczym (pracował w KWK Rybnik Chwałowice), energetyką, zdrowiem oraz rozwojem transportu z uwzględnieniem dróg wodnych.

Do swoich dotychczasowych osiągnięć zaliczył zmianę interpretacji przepisów przez Główny Inspektorat Pracy. – Do tej pory było tak, że duże podmioty były kontrolowane z wyprzedzeniem (kontrole były zapowiadane – red.), a małe firmy, jak sklepiki osiedlowe – z dnia na dzień. Na skutek moich działań ta praktyka się zmieniła i wszystkie przedsiębiorstwa są traktowane jednakowo – powiedział i zadeklarował otwartość na wsparcie samorządowców w rozwiązywaniu ich problemów.

(żet)

  • Numer: 10 (1242)
  • Data wydania: 08.03.16
Czytaj e-gazetę