Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Skromny wybór

08.03.2016 00:00 red

Ten konkurs promowano na cały Śląsk wśród pracowników oświaty. Tymczasem wpłynęły tylko cztery oferty.

W rywalizacji o stanowisko dyrektorskie w placówce powiatowej dwa zgłoszenia odrzucono ze względów formalnych. O fotel po Elżbiecie Biskup rywalizowały tylko jej dwie podwładne. W konkursie Agnieszka Busuleanu-Jaksik pokonała Ewelinę Uriasz. – Liczyliśmy na to, że zgłosi się więcej osób. Okazało się, że nasza oferta zainteresowała tylko osoby z Raciborza i okolicy. Nie będziemy więcej korzystać z promowania konkursu poprzez Śląskie Kuratorium Oświaty, jak uczyniliśmy w tym przypadku – oznajmił na posesyjnej konferencji prasowej wicestarosta raciborski Marek Kurpis.

Choć ostatnio starostowie podkreślali jak ważne są kwestie przyszłych remontów w MDK to wygrała kandydatka związana ściśle z działalnością kulturalną. Czy udźwignie na swych barkach wyzwania inwestycyjne? – Myślę, że osoba z doświadczeniem nauczycielskim poradzi sobie. Mamy specjalistów od inwestycji w starostwie. Od nowej pani dyrektor oczekujemy inicjatyw w tej sprawie. Najważniejsze by dotychczasowe funkcjonowanie MDK było kontynuowane. Zobaczymy jakie propozycje przedstawi nam pani Busuleanu-Jaksik – podkreślił M. Kurpis.

Według wicestarosty przed nową dyrektor teraz „dużo trudnego czasu”. – Musi zapoznać się z obszerną dokumentacją. Rzeczy związane z administrowaniem placówką nie są proste. Były audyty i kontrole, trzeba realizować zalecenia. Pani Busuleanu-Jaksik musi sprostać temu co deklarowała. Co do kadry i co do rozwoju placówki – zaznaczył M. Kurpis. Starostwu zależy na „harmonijnym rozwoju czterech obszarów działalności MDK oraz utrzymaniu rozpoznawalności marki zespołu Miraż”.

(ma.w)

  • Numer: 10 (1242)
  • Data wydania: 08.03.16
Czytaj e-gazetę