Numer: 48 (1228) Data wydania: 01.12.15

Piąte zwycięstwo z rzędu, ale jest niedosyt

SIATKÓWKA – II liga mężczyzn

W trakcie drugiego seta dało się słyszeć głosy, że to będzie szybkie 3:0 dla Rybnika. Wiele na to wskazywało, bo po przegranym wysoko pierwszym secie, rybniczanie prowadzili z AZS Rafako i trudno było przypuszczać, że siatkarze Radosława Gorskiego przechylą szalę w drugim secie na swą korzyść. Drugą odsłonę ostatecznie udało się minimalnie wygrać, a to natchnęło raciborskich siatkarzy do jeszcze większej walki. Wygrana w trzecim secie i wysokie prowadzenie w czwartym kierowało AZS Rafako do zwycięstwa za trzy punkty, jednak przewaga, jaką mieli siatkarze gospodarzy, została roztrwiona i w efekcie Volley Rybnik doprowadził do wyrównania. W tie-breaku lepsi jednak byli siatkarze z Raciborza i w efekcie na konto AZS wpłynęły dwa punkty. – Ten mecz powinniśmy wygrać za trzy punkty, niestety mieliśmy mały przestój w czwartym secie, ale na szczęście potrafiliśmy wyjść na tie-break z chłodną głową i kontrolowaliśmy grę od początku do końca. Mam niedosyt, bo trzy punkty dałyby nam o wiele więcej, bo odskoczylibyśmy od Rybnika na cztery punkty. Ważne, że wygraliśmy – passa zwycięstw jest utrzymana i walczymy dalej. Teraz będziemy mieli u siebie bardzo ważny mecz z liderem i myślę, że też można z nim powalczyć o punkty grając to, co prezentujemy obecnie. Żałuję, że nie mogliśmy zagrać w Arenie Rafako, ale i tak kibice dopisali, była fajna atmosfera. Byliśmy mocni w ataku z lewego skrzydła, w bloku i w przyjęciu też momentami zagraliśmy bardzo dobrze. Nie było takiego elementu, który był bardzo zły w tym meczu – ocenił mecz libero raciborskiej drużyny Damiana Pilichowski. Mecz wyjątkowo rozegrano w hali sportowej w Rudniku, bo w Arenie Rafako odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.