Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Rymy nagrodzone różą Karoliny

01.12.2015 00:00 red

Za pół roku pojawi się drugi tomik „Ile razy miłość” raciborzanina Aleksandra Pordzika, a wśród przeznaczonych do publikacji wierszy znajdą się również te, które już zyskały uznanie znawców i miłośników poezji.

Po sukcesie w Konkursie Poetyckim „Ogrody Jesieni” w Bolesławcu, przyszedł czas na kolejny Konkurs „O różę Karoliny” w Namysłowie, w którym komisja – wysoko oceniając twórczość raciborzanina – przyznała Aleksandrowi Pordzikowi II miejsce w kategorii „Poezja dorosłych”.

Wiersze wybrał całkiem przypadkowo i nie ukrywa, że spieszył się, gdyż po ich wydaniu nie będą mogły wziąć udziału w żadnym konkursie. – Kiedy tomik ukaże się drukiem, zamieszczone w nim wiersze nie trafią już pod ocenę jury, gdyż zwykle organizatorzy konkursu zastrzegają sobie, aby nadsyłane utwory nie były wcześniej publikowane i nagradzane – tłumaczył obowiązujące zasady laureat.

W nowym zbiorku poetyckim Aleksander Pordzik zaplanował przede wszystkim wiersze miłosne, nie dziwi więc, że ukaże się on w maju – miesiącu zakochanych. W planach są jeszcze dwa kolejne tomiki. – Za cztery – pięć lat chciałbym wydać czwarty tomik, ponieważ do trzeciego materiał już zebrałem. Znajdą się w nim zupełnie inne utwory, bardziej osobiste, będące retrospekcją do czasów minionych, innych niż obecne – wyznaje.

(ewa)

  • Numer: 48 (1228)
  • Data wydania: 01.12.15
Czytaj e-gazetę