Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Hodowcy gołębi kończą sezon w Nędzy

01.12.2015 00:00 red

28 listopada w hali sportowej w Nędzy odbyła się wystawa oddziałowa hodowców gołębi z PZHGP Oddziału Bierawa Ziemi Raciborskiej. Tego dnia hodowcy odebrali puchary na najlepsze wyniki. Oceny gołębi dokonał Krzysztof Kawaler, dyplomowany sędzia.

W Nędzy zwiedzający mieli okazję podziwiać 212 ptaków. Rozdano 72 puchary, które poza członkami zarządu oddziału wręczali: starosta raciborski Ryszard Winiarski oraz z ramienia władz gminy, radny Karol Kalemba.

Koniec sezonu gołębiarzy to tylko pozornie wakacje. Jak mówią sami zainteresowani, teraz rozpoczynają się żmudne przygotowania do następnej wiosny i ta praca zdecyduje o przyszłorocznych sukcesach. Dbanie o rasowe gołębie przypomina wszystkim, że nie jest to hobby tanie. Pewnie jest to jednym z powodów dlaczego to zajęcie dla wytrwałych, i nie przyciąga wielu nowych członków. Akurat Oddział Bierawa liczy 114 członków i jest jednym z najliczniejszych w regionie.

(woj)


Zarząd Okręgu Bierawa tworzą:

prezes Roman Wiencierz, wiceprezes ds finansów Hubert Kiermaszek, wiceprezes ds lotowych Joachim Grzesik, wiceprezes ds gospodarczych Damian Tomiczek, sekretarz Hubert Musioł, Jerzy Kieś, Edward Bochenek, Alfred Michacz, Rudolf Kretek.

  • Numer: 48 (1228)
  • Data wydania: 01.12.15
Czytaj e-gazetę